Ważny Komunikat !!!

Moi Kochani wszyscy z ogromnym przejęciem przyjmują rozporządzenia Rządu w sprawie walki z pandemią koronawirusa. W naszych zwyczajnych działaniach pojawiła się niepewność i lęk o dzień jutrzejszy. Jako Chrześcijanie musimy spojrzeć na tę sytuację w kontekście wiary. Koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo jest z pewnością znakiem dla dumnego ze swoich osiągnięć współczesnego człowieka. Po raz kolejny musimy z pokorą przyznać, że nie wszystko od nas zależy, że niewiele od nas zależy, że nic od nas nie zależy. Koronawirus jest głośnym wołaniem o nasze nawrócenie, o nasz powrót do Boga, w Którego rękach jest życie i śmierć, nasze zdrowie bądź jego brak.

W trosce o nasze zdrowie i życie odwołujemy Misje Parafialne i przesuwamy ich termin na początek czerwca tego roku o ile sytuacja z koronawirusem się unormuje. Na ten moment zachęcamy wszystkich, do gorącej, ufnej modlitwy w zaciszu naszych domów i mieszkań. Bierzmy do ręki różaniec i módlmy się o nasze i świata ocalenie. W sposób szczególny módlmy się o dar wiary, bo wszystko jest możliwe tylko dla tego, kto wierzy.

Ksiądz Biskup Jan Piotrowski wydał komunikat o dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych:

a) osobom starszym,

b) dzieciom i młodzieży szkolnej oraz osobom dorosłym, którzy sprawują nad nimi pieczę,

c) osobom z objawami infekcji,

d) osobom, które czują obawę przed zarażeniem,

Oznacza to, że takie osoby nie popełniają grzechu, jeśli nie przyjdą w niedzielę na Mszę Świętą. Zachęcamy, by uczestniczyć we Mszach Świętych transmitowanych w telewizji, czy przez radio. Prosimy, by zachować zdrowy rozsądek w kontaktach społecznych. Zachowujmy się odpowiedzialnie, tak by nie narażać innych na zarażenie się śmiercionośnym wirusem.

Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół będzie otwarty codziennie od 6.30 do 17.30. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Wszystkich otaczamy modlitwą i oferujemy chęć niesienia pomocy potrzebującym

 

Ks. Andrzej Jankoski

Ks. Grzegorz Szlenk

Dkn Michał Bieroński