Ogłoszenie duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła 2020

 

1.      Dwunasta niedziela zwykła. Uroczysty dzień Prymicji naszego ks. Mateusza. Cieszymy się, że jest Księdzem i może wraz z nami sprawować pierwszą Mszę Świętą. Życzymy Mu odwagi w kroczeniu za Jezusem. „Wypłyń na głębię” – niech to zaproszenie Jezusa będzie inspiracją do świętego życia i pięknej służby Bogu i ludziom. Niech Bóg Ci błogosławi.

2.      Najlepsze życzenia składamy Pani Kazimierze z racji 100 urodzin. Niech Bóg błogosławi, daje zdrowie, a Maryja Pani Działoszycka otacza płaszczem swej opieki.

3.      W najbliższy piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dyrekcje, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkola na Mszę Świętą Dziękczynną o godz. 8.00.

4.      W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 chcemy wyrazić naszą wdzięczność wobec Księdza Grzegorza za wieloletnią i piękną posługę w naszej parafii.

5.      Z inicjatywy Dyrektora Centrum Kultury w Działoszycach Pana Pawła Kamińskiego od soboty 26 czerwca będziemy mogli podziwiać, dotykać, oglądać, adorować reprodukcję Całunu Turyńskiego. Obok całunu będą również informacje na temat robionych badań i analiz tego cudownego płótna.

6.      Przypominamy, że 11 lipca w niedzielę będziemy gościć 300 pielgrzymów z diecezji przemyskiej. Już mamy prawie komplet deklaracji. Dziękujemy również za wsparcie finansowe. Od osób indywidualnych otrzymaliśmy 350 zł.

7.      Z całego serca dziękujemy za udaną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. 

8.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Niewiatrowic 100 zł, z Jakubowic 100 zł, z ul. Pińczowskiej 100 zł, z Dąbrowy Górniczej 250 zł, Pan Tadeusz Kałuża z Sosnowca 100 zł, Pan Adam Wałek z Pierocic 100 zł.

9.      Dzisiaj o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

10.  Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jazdowic oraz ofiarę na kwiaty 290 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Jastrzębnik i Wymysłowa.

11.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 21 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

v  w czwartek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

12.  Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.