Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna

 

1.     W najbliższą środę rozpoczynamy maj – miesiąc najlepszej i najpiękniejszej z matek. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie  – 16:30, w niedzielę – 15:15.

2.     Również w środę o godz. 18:00 rozpoczniemy pokutną procesję różańcową przez Dziekanowice – od świetlicy, przez wieś w kierunku Bronocic.

3.     W tym tygodniu pierwsze czwartek, piątek, sobota i niedziela maja. We czwartek od godz. 16:00 godzina święta z Apostolatem Margaretka. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze Święte w porządku niedzielnym. O 11:30 Msza Święta za Ojczyznę. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy. Do chorych i starszych  z posługą sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 8:00.

4.     Maj to czas modlitw za pracujących na roli i Mszy Świętych w ich intencji. Poświęcenie pól:

– 3 maja, godz. 14:00 – Nieiewiatrowice i Januszowice;

     17:15 – Jakubowice i Wymysłów;

– 5 maja, godz. 14:00 – Jastrzębniki i Ksawerów;

                            17:15 – Pierocice i Słupów.

5.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Józefczyk – kawaler, parafia Bejsce i Krystyna Sosnal – panna, parafia tutejsza. Zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach między w/w, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym kancelarię parafialną.

6.     Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty i środki czystości 150 zł mieszkańcom Chmielowa od rodz. Gręboszów do Skórów. W najbliższą SOBOTĘ na godzinę 18:30 zapraszamy mieszkańców Chmielowa, od rodz. Dąbrowskich, do rodz. Skórów.

7.     Zapraszamy na dekanalne nocne czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 4 na 5 maja. Zapisy przyjmujemy do dziś w zakrystii.

8.     Bardzo prosimy Koła Gospodyń Wiejskich o odebranie tegorocznych i zeszłorocznych palm wielkanocnych do najbliższej soboty.

9.     Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
i zdrowia.