Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela zwykła 2020

1.      Piąta niedziela zwykła. Czas zbierania sił do wielkopostnych wyrzeczeń i postanowień. Zachęcamy do ufnej modlitwy w intencji pięknych owoców misji parafialnych.

2.      Z całego serca dziękujemy wszystkim Osobom, które pomogły w posprzątaniu szopki, choinek i dekoracji bożonarodzeniowych. Cieszymy się, że nie brakuje rąk chętnych do pracy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

3.      W piątek 14 lutego o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy nowe osoby.  

4.      Bardzo cieszę się powstającą grupą trzeźwiejących alkoholików. To wielka nadzieja i szansa dla tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o pragnieniu bycia trzeźwym. Rok Jubileuszowy, Misje Święte to czas łaski, czas szczególnego działania Boga w naszych sercach. Ufam na wielkie dzieła Opatrzności Bożej. Zapraszam na miting założycielski organizowany przez grupę AA już istniejącą w innej miejscowości w przyszłą niedzielę 16 lutego o godz. 17.00 w salce na plebanii. Będzie to miting otwarty, w którym każdy może wziąć udział, by zobaczyć jak to działa, jak wiele szczęścia wniosła przynależność do AA w życie osób, do niej przynależących.

5.       Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej oraz zegar.

6.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” obszerny artykuł o naszym jubileuszu        800 – lecia powstania naszej świątyni. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

7.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Pierocic z domów od nr 56 do 76 oraz za ofiarę na kościół 230 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Słupowa.

8.       W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

ü  w poniedziałek 10 lutego wspomnienie obowiązkowe św. Scholastyki, dziewicy

ü  w piątek 14 lutego wspomnienie obowiązkowe świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy

9.       Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.