Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII niedziela zwykła 2020

1.      Trzydziesta trzecia niedziela zwykła. Z różnych powodów przeżywamy w Kościele niełatwy czas. Dostrzegamy w tych wszystkich zdarzeniach apokaliptyczne znaki zapowiadające powtórne przyjście Chrystusa. Do takiej refleksji skłania nas również Słowo Boże ostatnich dni roku liturgicznego. Pragniemy z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy w tym trudnym dla wszystkich momencie historii zbawienia nie zapominają o Kościele troszcząc się o Jego dobre imię, ale również w sposób materialny.

2.      W sobotę 21 listopada o godz. 9.00 rozpoczniemy jesienne sprzątanie cmentarza. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. Warto przynieść ze sobą łopatę, grabki, pojemniki do noszenia śmieci. Przydałby się również ciągnik z przyczepą do wywożenia odpadów kompostujących się.

3.      Dziękujemy Paniom z KGW Dziekanowice za piękne kwiaty, które zdobią naszą świątynię, ale również teren przed kościołem. To piękny gest. Gratulujemy również ogromnego zapału w tym niełatwym dla nas wszystkich czasie. To są piękne iskierki radości.

4.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła i utwardzenie alei na naszym cmentarzu.

5.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

6.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Niewiatrowic od Pani Leszczyńskiej do Pani Sarackiej oraz za ofiarę na kwiaty 175 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Niewiatrowic Pana Mirosława Sarackiego do Pana Władysława Podsiadło. 

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 17 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej

v  w środę 18 listopada wspomnienie obowiązkowe bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

v  w czwartek 19 listopada wspomnienie obowiązkowe bł. Salomei, zakonnicy

v  w piątek 20 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

v  w sobotę 21 listopada wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania NMP

v  w niedzielę 22 listopada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

8.      Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.