Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII niedziela zwykła 2019

1.      Przeżywamy trzydziestą trzecią niedzielę zwykłą. Taca gospodarcza ostatniej niedzieli wyniosła 2790 zł, 80 gr. Z całe serca dziękujemy. Jak już zapowiadałem za tydzień w niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ks. Dariusz Gącik – Wikariusz Generalny Kurii Diecezjalnej w Kielcach wprowadzi nas w tematykę Misji Świętych, które będziemy przeżywać pod koniec marca 2020 r. Gorąca prośba, byście stali się Apostołami wobec tych, których zazwyczaj nie ma na niedzielnej Eucharystii i zachęcili, by zrobili wyjątek i dali sobie szansę.

2.      Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej uwrażliwia nas na konieczność przeglądów i konserwacji urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych. Wskutek zaniedbań i lekceważenia wiele osób traci najcenniejszy dar – życie przez zatrucie tlenkiem węgla. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

3.       W poniedziałek 18 listopada o godz. 13.00 wyjazd do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

4.       W czwartek 21 listopada od godz. 9.00 zapraszamy osoby chętne do sprzątania naszego cmentarza. Niestety nie brak intruzów, którzy uważają, że śmieci można wyrzucać wszędzie. Nie wspomnę już o segregacji. Niezbędne są chętne ręce do pracy, łopaty, widły, wiadra, skrzynki. Przydałby się ze dwa ciągniki z przyczepami do wywożenia odpadów kompostujących się. Przy tej okazji dziękujemy bardzo Mieszkańcom Szczotkowic za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza 260 zł.

5.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

6.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów: Dar starości; Śpiewacy Pana Boga; Historia Jednego serca i wiele innych. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

7.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 60 do 85 oraz za ofiarę na kościół 160 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Jakubowic z domów od nr 1 do 21.

8.       W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w poniedziałek 18 listopada wspomnienie obowiązkowe bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Ø  we wtorek 19 listopada wspomnienie obowiązkowe bł. Salomei, zakonnicy

Ø  w środę 20 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Ø  w czwartek 21 listopada wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania NMP

Ø  w piątek 22 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

9.       Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.