Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII niedziela zwykła 2019

1.       Przeżywamy trzydziestą drugą niedzielę zwykłą. W tych listopadowych dniach, szczególnie jutro będziemy Panu Bogu dziękować za dar niepodległości Naszej Ojczyzny – Polski. Msze Święte jutro o godz. 8.00, 10.00 w intencji Ojczyzny i o 17.00. Zachęcamy do tego by ten dzień był świętowany jak niedziela czy największa uroczystość kościelna. Świętowanie niepodległości, to święto poświęcone Matce – Polsce, to święto patriotyzmu, to święto miłości do Ojczyzny, ale to również pamięć o Polakach, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.

2.      Zapraszamy bardzo serdecznie na film “Nieplanowane”. Film bardzo poruszający i wzruszający. Warto pojechać i obejrzeć. Wyjazd w najbliższą środę 13 listopada o godz. 16.00 z przed studni. Koszt przejazdu i biletu wstępu wynosi 30 zł. Kategoria wiekowa od 15 lat. Zapisy w zakrystii tylko dzisiaj. Mamy zarezerwowane 40 miejsc.

3.       W piątek 15 listopada o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się głębiej pochylać nad Pismem Świętym.

4.       Również w piątek o godz. 17.30 w kościele spotkanie z Kandydatami na ministrantów i ich Rodzicami.

5.       W przyszłą niedzielę 17 listopada po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

6.       W poniedziałek 18 listopada o godz. 13.00 wyjazd do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

7.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów: Patriotyzm w gospodarce; Impuls do nawrócenia; Biało – czerwony ślad i wiele innych. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 21 do 53 oraz za ofiarę na kościół 150 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 60 do 85.

10.   W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w poniedziałek 11 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Marcina z Tours, biskupa

Ø  we wtorek 12 listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Ø  w środę 13 listopada wspomnienie obowiązkowe świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

11.   Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.