Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII niedziela zwykła 2021

1.      Dwudziesta ósma niedziela zwykła. Cieszymy się, że tak licznie gromadzimy się na Nabożeństwie Różańcowym. To tchnie nadzieją na lepsze jutro naszej parafii. Dzisiaj niedziela Papieska. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia budując w ten sposób żywy pomnik jako votum wdzięczności za św. Jana Pawła II. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy włączyli się w zbiórkę pomagając w ten sposób swoim kolegom i koleżankom.

2.      Dziękujemy za pełną serca i miłości zbiórkę dla Kacpra. Przy naszym kościele Nauczyciele z Zespołu Szkół w Skalbmierzu zebrali 5 422 zł.

3.      W środę 13 października o godz. 19.30 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo prosimy Panie z KGW Dziekanowice o przystrojenie i niesienie w czasie procesji figury Matki Bożej Fatimskiej.

4.      W czwartek w Święto Edukacji Narodowej na godz. 17.00 zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkoli na Mszę Świętą z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Działoszyckiej.

5.      W miesiącu październiku chcemy spotkać się z Różami Różańcowymi na wspólnej modlitwie: w poniedziałek 11 października o 18.30 w Szczotkowicach, we wtorek 12 października o godz. 18.30 w Pierocicach, w czwartek 14 października o 18.30 w Słupowie i Jazdowicach.

6.      Przyjmujemy już wypominki. Na stoliku w kaplicy św. Anny i pod chórem są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych Bliskich Zmarłych. Bardzo prosimy, by zaznaczyć godz. Mszy Świętej, przed którą będziemy się modlić za tych, którzy uprzedzili nas w pielgrzymce wiary do Królestwa Niebieskiego.

7.      W zakrystii można już nabyć kalendarze rolnicze na 2022 r. w cenie 30 zł.

8.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień.

9.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z ul. Piłsudskiego 200 zł, z ul. Kościuszki 100 zł, z Pierocic 200 zł, Państwo Dobrzańscy z ul. Pińczowskiej 500 zł.

10.  Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ul. Ogrodowej oraz ofiarę na kwiaty 300 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców ulic Krakowskiej i Krasickiego.

11.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w środę 13 października wspomnienie obowiązkowe bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

v  w piątek 15 października wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

v  w sobotę 16 października wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Śląskiej

12.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.