Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII niedziela zwykła 2021

1.      Dwudziesta siódma niedziela zwykła. Zapraszamy do modlitwy różańcowej Dzieci, Młodzież, Dorosłych. Naprawdę warto modlić się tą piękną modlitwą. Modlitwa zbawia świat. Modlitwa różańcowa otwiera przed nami niebo. Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, w niedzielę o 15.15.

2.      Dzisiaj ofiarami do puszek przed naszym kościołem wesprzemy Kacpra, który na wskutek nieszczęśliwego wypadku potrzebuje kosztownej rehabilitacji, by mógł samodzielnie chodzić. Za zrozumienie i ofiarność dziękujemy.

3.      W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej. Rozpoczniemy wspólną Eucharystią w kościele. Po Mszy Świętej przejdziemy na plebanię, by omówić kilka ważnych tematów z życia naszej wspólnoty.

4.      W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem w Polsce będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Ofiarami do puszek wesprzemy zdolną młodzież z ubogich rodzin, by miała możliwość się kształcić. To żywy pomnik budowany jako votum wdzięczności za św. Jana Pawła II.

5.      W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy Apostolat Margaretek na godzinę świętą. Ze względu na Nabożeństwo Różańcowe nasza modlitwa będzie miała trochę inny przebieg. O 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, modlitwa w ciszy i na koniec wraz ze wszystkimi Modlitwa Różańcowa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za kapłanów.

6.      Zapraszamy Apostolat Margaretek na ogólnopolskie spotkanie w Łagiewnikach w najbliższą sobotę 9 października. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z przed kościoła.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z Jakubowic 300 zł, z ul. Pińczowskiej 200 zł, z ul. Kościuszki 200 zł, z Januszowic 500 zł. Na wywóz odpadów komunalnych z naszego cmentarza z pl. Partyzantów 80 zł.

9.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom pl. Partyzantów i ul. Moniuszki oraz ofiarę na kwiaty z pl. Partyzantów 270 zł, z ul. Moniuszki 120 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców ul. Ogrodowej.

10.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 4 października wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka z Asyżu

v  we wtorek 5 października wspomnienie obowiązkowe św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

v  w czwartek 7 października wspomnienie obowiązkowe NMP Różańcowej

v  w sobotę 9 października wspomnienie obowiązkowe bł. Wincentego Kadłubka

11.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.