Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII niedziela zwykła 2020

1.      Dwudziesta siódma niedziela zwykła. Dziękujemy Rodzicom Młodzieży Bierzmowanej z dar ołtarza, a jest nim kociołek na święconą wodę.

2.      Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, w niedzielę o 15.15. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych do modlitewnego szturmu nieba. Naprawdę mamy się o co modlić.

3.      W piątek 9 października o godz. 17.30 w kościele spotkanie z Ministrantami i Kandydatami na Ministrantów.

4.      W sobotę 10 października Pielgrzymka Młodzieży, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania na Święty Krzyż. Wyjazd z przed studni o godz. 7.30. 

5.      W zakrystii można zakupić „Kalendarze Rolnicze” w cenie 26 zł.

6.      W związku z przypadającym 11 X Dniem Papieskim, którego hasło brzmi: Totus Tuus (Cały Twój Maryjo), zachęcamy dzieci i młodzież naszej Parafii ze Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Maryja w życiu św. Jana Pawła II”. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (np. papier, drewno, szkło, itp.). Prosimy o dostarczenie prac do 8 X. Najlepsze prace zostaną nagrodzone poprzez umieszczenie ich w naszym kościele, w kaplicy Matki Bożej, Pani Działoszyckiej.

7.      Zakończyliśmy pierwszy etap utwardzenia alei na cmentarzu. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo te prace. Jesteśmy winni wykonawcy jeszcze ok 20 tys. zł.

8.      Przypominamy, że w niedzielę 11 października o godz. 17.00 organizujemy w naszym kościele koncert muzyki organowej. Koncert zagra Pan Antoni Pokora. Już dzisiaj o tym informujemy, aby jak najwięcej osób mogło w tym koncercie uczestniczyć doceniając walory wspaniałego instrumentu, który posiadamy w naszym kościele.

9.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła.

10.  Dziękujemy Mieszkańcom Dziekanowic za ofiarę wywóz śmieci z cmentarza 750 zł,

11.  Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jakubowic z domów od nr 22 do 31 oraz za ofiarę na kwiaty 435 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Jakubowic z od Rodziny Rusnaków do Przęzaków.

12.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 5 października wspomnienie obowiązkowe św. s. Faustyny, dziewicy

v  w środę 7 października wspomnienie obowiązkowe NMP Różańcowej

v  w piątek 9 października wspomnienie obowiązkowe bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

13.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.