Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI niedziela zwykła 2021

1.      Dwudziesta szósta niedziela zwykła. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik. Chcemy szczególnie w tym miesiącu odpowiedzieć na prośbę Maryi skierowaną do Dzieci Fatimskich i modlić się na różańcu. Zapraszamy do tej modlitwy Dzieci, Młodzież, Dorosłych. Im więcej ofiarujemy czasu na modlitwę, tym więcej będziemy go mieli dla siebie i dla innych, nie wspominając już o nieprzebranych zdrojach łaski, która spłynie w naszą zwyczajność. Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, w niedzielę o 15.15.

2.      W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 poświęcimy Różańce dla Dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3.      Jutro dzień imienin naszego Księdza Damiana. Już dzisiaj życzymy Mu Bożego błogosławieństwa, zdrowia, siły w posłudze duszpasterskiej pośród nas. Pani Działoszycka niech Go okryje płaszczem swej opieki, by mógł zachować pierwotną świętość i gorliwość kapłańską.

4.      Na prośbę Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu oraz Księdza Dziekana Mariana Fatygi w przyszłą niedzielę ofiarami do puszek przed naszym kościołem wesprzemy Kacpra, który na wskutek nieszczęśliwego wypadku potrzebuje kosztownej rehabilitacji, by mógł samodzielnie chodzić. Za zrozumienie i ofiarność dziękujemy.

5.      Przypominamy, że w sobotę 2 października chcemy wziąć udział w Diecezjalnym Spotkaniu Róż Różańcowych. Bardzo prosimy, by wytypować z każdej Róży po jednej osobie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z przed kościoła.

6.      W przyszłą niedzielę 3 października po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

7.      W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

8.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień.

9.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z Pierocic 200 zł, z Niewiatrowic 200 zł, z Chałupek 200 zł, z ul. Pińczowskiej 100 zł, z Młodego Orła 200 zł, z ul. Krakowskiej 150 zł, Pani Mieczysława Cyra z Dziekanowic 200 zł. Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza z Pierocic 560 zł, Dziekanowic 750 zł.

10.  Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Piłsudskiego oraz ofiarę na kwiaty 310 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców pl. Partyzantów i ul. Moniuszki.

11.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 27 września wspomnienie obowiązkowe św. Wincentego a Paulo

v  we wtorek 28 września wspomnienie obowiązkowe św. Wacława, męczennika

v  w środę 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

v  w czwartek 30 września wspomnienie obowiązkowe św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła

v  w piątek 1 października wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

v  w sobotę 2 października wspomnienie obowiązkowe Świętych Aniołów Stróżów

12.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.