Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI niedziela zwykła 2020

1.      Dwudziesta szósta niedziela zwykła. Dzisiaj o godz. 10.00 przez posługę J.E. ks. Biskupa Andrzeja Kalety Młodzież klasy 8 SP i klas 1 Szkół Średnich przyjmie/przyjęła Sakrament Bierzmowania. Módlmy się o silną wiarę dla naszej młodzieży, by całym sercem przylgnęła do Boga i Kościoła. W każdą niedzielę zapraszamy Dzieci do zakrystii po odbiór „Ziarenka”.

2.      Już w czwartek rozpoczniemy miesiąc Różańcowy. Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, w niedzielę o 15.15. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych do modlitewnego szturmu nieba. Naprawdę mamy się o co modlić.

3.      W piątek 2 października o godz. 18.00 w salce na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pochylać się nad Bożym Słowem.

4.      Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W sobotę 3 października od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną.

5.      W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 poświęcimy różańce dla Dzieci klasy III, które rozpoczęły przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci i Rodziców.

6.      W związku z przypadającym 11 X Dniem Papieskim, którego hasło brzmi: Totus Tuus (Cały Twój Maryjo), zachęcamy dzieci i młodzież naszej Parafii ze Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Maryja w życiu św. Jana Pawła II”. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (np. papier, drewno, szkło, itp.). Prosimy o dostarczenie prac do 8 X. Najlepsze prace zostaną nagrodzone poprzez umieszczenie ich w naszym kościele, w kaplicy Matki Bożej, Pani Działoszyckiej.

7.      Rozpoczęliśmy prace na naszym cmentarzu. Zapłaciliśmy już ok 1/3 kosztów. Bylibyśmy wdzięczni za podjęcie odpowiedzialności za ten fragment koniecznych inwestycji.

8.      Przypominamy, że w niedzielę 11 października o godz. 17.00 organizujemy w naszym kościele koncert muzyki organowej. Koncert zagra Pan Antoni Pokora. Już dzisiaj o tym informujemy, aby jak najwięcej osób mogło w tym koncercie uczestniczyć doceniając walory wspaniałego instrumentu, który posiadamy w naszym kościele.

9.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła.

10.  Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni Rodzicom Młodzieży Bierzmowanej oraz za piękną dekorację kościoła. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Jakubowic z domów od nr 22 do 31.

11.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 28 września wspomnienie obowiązkowe św. Wacława, męczennika

v  we wtorek 29 września święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

v  w środę 30 września wspomnienie obowiązkowe św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła

v  w czwartek 1 października wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła

v  w piątek 2 października wspomnienie obowiązkowe świętych Aniołów Stróżów

12.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.