Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI niedziela zwykła 2019 – 29 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI niedziela zwykła 2019

 

 

1.       Przeżywamy dwudziestą szóstą niedzielę zwykłą. Już we wtorek rozpocznie się październik – miesiąc Różańca Świętego. Zachęcamy z całego serca Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 16.30, natomiast w niedzielę o godz. 15.15. Maryja w swych objawieniach w różnych częściach świata zaprasza do tej wyjątkowej modlitwy i obiecuje ocalenie, obiecuje zdroje łask. W roku naszego przygotowania do jubileuszu 800 – lecia spróbujmy się zmobilizować do odmawiania Różańca, by ten czas zaowocował wiarą, nadzieją i miłością.

2.       Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom: Dziekanowic, Chmielowa, Jakubowic, Januszowic, Niewiatrowic i Pierocic za piękne wieńce, które przez ponad miesiąc zdobiły naszą świątynię. W związku z tym, że musimy przygotować kaplicę Matki Bożej na powrót Jej obrazu i ołtarza bardzo prosimy o ich zabranie i zabezpieczenie. W kaplicy trzeba uczciwie posprzątać, pomalować ścianę za ołtarzem, póki jeszcze ciepło. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie wspaniałych wieńcy i za możliwość podziwiania ich w naszej świątyni.

3.       W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. 

4.       Zapraszamy Róże Różańcowe naszej parafii do udziału w XI Pielgrzymce Róż Różańcowych do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie 5 października 2019 r. Czas jest wyjątkowo krótki, dlatego już dzisiaj trzeba się zdecydować i zapisać w zakrystii.

5.       W zakrystii można już nabyć kalendarze misyjne na nowy rok 2020. Cena kalendarza 10 zł. Są również dostępne kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.

6.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

7.       Dziękujemy mieszkańcom Dziekanowic za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza 635 zł.

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Kościuszki oraz za ofiarę na kościół 300 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulic Chałupki, Garbarskiej, Głowackiego i Skalbmierskiej.

10.   W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w poniedziałek 30 września wspomnienie obowiązkowe św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła

Ø  we wtorek 1 października wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Ø  W środę 2 października wspomnienie obowiązkowe Świętych Aniołów Stróżów

Ø  w piątek 4 października wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka z Asyżu

Ø  w sobotę 5 października wspomnienie obowiązkowe św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

11.   Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia