Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV niedziela zwykła 2021

1.      Dwudziesta piąta niedziela zwykła. Jesteśmy Panu Bogu wdzięczni za nowych orędowników: błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i błogosławioną Elżbietę Różę Czacką. Błogosławieni i święci mają nas pociągać do pięknego życia wiarą niezależnie od okoliczności, w których przyszło nam żyć. Za wszelką cenę obrzydza się dzisiaj Kościół, a naszym powołaniem jest czynić Go świętym świętością Jego członków, naszą indywidualną świętością. 

2.      W sobotę 2 października chcemy wziąć udział w Diecezjalnym Spotkaniu Róż Różańcowych. Bardzo prosimy, by wytypować z każdej Róży po jednej osobie.  

3.      Cmentarz Parafialny. Prosimy o wrażliwość w materii wyrzucania śmieci. Naturalne odpady typu liście, trawy kładziemy osobno, nie przy kontenerze i prosimy by były tylko naturalne odpadki nie zmieszane ze wszystkim. Ostatnio firma wywożąca śmieci chciała zabrać kontenery z odpadami segregowanymi i nie dało się ich zabrać, ponieważ obok kontenera jest góra trawy, gałęzi i pośród tego mnóstwo zniczy i innych rzeczy. Odwołujemy się do kultury i miłości bliźniego. To kosztuje naprawdę niewiele, może tylko minutę albo dwie dłużej na cmentarzu. Zmarli też to czują i ciepią z powodu naszej niewrażliwości, a może nawet złośliwości. W górnej części cmentarza została umieszczona wielka tablica „nie wyrzucać śmieci” a obok góra śmieci. Jak to o nas świadczy? Czy to ma coś wspólnego z chrześcijaństwem?

4.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień.

5.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z Pierocic 100 zł, z Bronocic 100 zł, z Chmielowa 100 zł, z ul. Pińczowskiej 200 zł, z Jakubowic 200 zł, Pan Robert Mazur z Pierocic 200 zł.  Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza z Jastrzębnik 120 zł.

6.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Kościuszki oraz ofiarę na kwiaty 260 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców ulicy Piłsudskiego.

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

v  w czwartek 23 września wspomnienie obowiązkowe św. o. Pio, zakonnika

8.      Jubilatom, solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.