Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV niedziela zwykła 2019 – 22 września 2019 r.

1.       Przeżywamy dwudziestą piątą niedzielę zwykłą. Powoli kończy się miesiąc wrzesień. Spróbujmy już dzisiaj tak zaplanować czas, by w październiku znaleźć czas na udział w Nabożeństwach Różańcowych, które w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 16.30, natomiast w niedzielę o godz. 15.15. W październiku wraz ks. Grzegorzem będziemy chcieli się spotkać z każdą Różą Różańcową przynajmniej raz w poszczególnych miejscowościach.

2.       Ministranci z wczorajszego spotkania w Chęcinach przywieźli bardzo ciężko wypracowany puchar za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Piłki Halowej Diecezji Kieleckiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3.       Zapraszamy do udziału w rajdzie na Święty Krzyż. Wyjazd w najbliższą sobotę 28 września o godz. 6.30 z przed studni. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.

4.       W zakrystii można już nabyć kalendarze misyjne na nowy rok 2020. Cena kalendarza 10 zł.

5.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

6.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

7.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Krakowskiej i Krasickiego oraz za ofiarę na kościół z ul. Krakowskiej 330 zł, z ul. Krasickiego 45 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulicy Kościuszki.

8.       W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w poniedziałek 23 września wspomnienie obowiązkowe św. O. Pio, zakonnika

Ø  w czwartek 26 września święto Rocznicy Poświęcenia Bazylki Katedralnej w Kielcach

Ø  w piątek 27 września wspomnienie obowiązkowe św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Ø  w sobotę 28 września wspomnienie obowiązkowe św. Wacława, męczennika

9.       Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia