Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 2020

1.      Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła. Niedziela misyjna. Naszymi modlitwami oraz ofiarami na tacę wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła.

2.      W przyszłą niedzielę będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. W roku jubileuszowym w sposób szczególny niech wybrzmi pieśń wdzięczności za tę świątynię, mieszkanie Trójcy Świętej pośród ludu Działoszyckiej Ziemi.

3.      W zakrystii można zakupić „Kalendarze Rolnicze” w cenie 26 zł.

4.      Przyjmujemy już na wypominki na nowy rok. Ofiara i forma bez zmian. Można zamówić w zakrystii, w kancelarii albo w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła i utwardzenie alei na naszym cmentarzu.

6.      Musimy zmierzyć się z jeszcze jednym koniecznym wydatkiem. Zużyła się automatyka dzwonów, która funkcjonowała bez większych napraw przez 25 lat. Od tygodnia nie załącza się duży dzwon, średni działa na 50 % mocy. Najmniejszy działa bez zarzutów. Koszt nowej automatyki ok 6 000 zł. Ostatnio naprawiałem również nadajnik do mikrofonów bezprzewodowych. Wszystkie urządzenia mają swoją żywotność i zwyczajnie ulegają zużyciu.  

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 (zmiana godziny z 17.00!!!) w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

8.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jakubowic pod Łabędziem oraz Ksawerowa 200 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Januszowic. 

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 19 października wspomnienie obowiązkowe św. Jana Kantego, prezbitera

v  w czwartek 22 października wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II, papieża

10.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.