Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX niedziela zwykła 2019

1.       Przeżywamy dwudziestą dziewiątą niedzielę zwykłą jako szczególnie misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę wsparliśmy Misyjne Dzieło Kościoła. Sami na misje pewnie nie pojedziemy, a w ten sposób możemy choć odrobinę przyłożyć ręki do głoszenia Ewangelii wśród tych, którzy jej jeszcze nie znają. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Pamiętajmy również oz mianie czasu z letniego na zimowy. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

2.       W ostatnią niedzielę ofiarami do puszek wsparliśmy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wolontariusze z naszej szkoły zebrali 1500 zł. Dziękujemy im z całego serca za trud tej zbiórki, a Wam Drodzy za hojność serca. Taca ostatniej niedzieli przeznaczona na cele gospodarcze wyniosła 2888 zł. Również z całego serca dziękujemy.

3.       Kolejny etap prac przy naszych organach jest już ukończony. W tym tygodniu został przywieziony stół gry oraz część piszczałek. Ostatni etap prac zostanie dokończony do połowy grudnia.

4.       W tym tygodniu spotkamy się z Różami Różańcowymi w następujących miejscowościach: w poniedziałek o 18.30 w Januszowicach, we wtorek o 18.30 w Wymysłowie, w środę o 18.30 w Ksawerowie i Działoszycach; w czwartek o 18.30 w Jastrzębnikach, w piątek o 18.30 w Dziekanowicach.

5.       W piątek 25 października o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla wszystkich chętnych w salce na plebani.

6.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

7.       Jeszcze raz usilnie prosimy o segregację śmieci na naszym cmentarzu. Przy tej okazji dziękujemy Mieszkańcom Jazdowic za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza 460 zł.

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Gręboszów do Rodziny Skórów. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Chmielowa od Rodziny Dąbrowskich do Rodziny Skórów.

10.   W tym tygodniu wspominamy:

Ø  we wtorek 22 października wspomnienie obowiązkowe, św. Jana Pawła II, papieża

11.   Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.