Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV niedziela zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła 2021

 

1.      Dwudziesta czwarta niedziela zwykła. „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (…) Za kogo wy mnie uważacie?” Każdego dnia odpowiadamy na to pytanie stając po stronie Jezusa bądź po stronie Jego przeciwników. Opowiadamy się za Chrystusem, gdy żyjemy autentycznie Ewangelią. Nie na pokaz, żeby inni mnie widzieli i chwalili, ale z potrzeby serca, dla Jezusa, bo w drugim człowieku Go spotykamy. Jesteśmy daleko od chrześcijańskiego życia. Dopóki jednak żyjemy mamy szansę na taką drogę właśnie wejść i uczynić niebo obok siebie.

2.      Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Módlmy się za Dzieci i Młodzież, by odnalazły w swoim życiu drogę do Chrystusa, Który jest Jedynym Gwarantem szczęścia.

3.      Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy dzisiaj Afgańczyków będących w stanie wojny.

4.      W sobotę 18 września w Jędrzejowie organizowany jest Diecezjalny Dzień Ministranta. Zachęcamy naszych Ministrantów, by wzięli udział w tym wydarzeniu. Zapisy u ks. Damiana.

5.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z ul. Kościuszki 200 zł, z Pierocic 200 zł.

7.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Szkolnej i Zakościelnej oraz ofiarę na kwiaty 220 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców ulicy Kościuszki.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 13 września wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

v  we wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego

v  w środę 15 września wspomnienie obowiązkowe NMP Bolesnej

v  w czwartek 16 września wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

v  w sobotę 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

9.      Jubilatom, solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.