Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV niedziela zwykła 2019 – 15 września 2019 r.

 1. Przeżywamy dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą. Przed nami czas przygotowań do Jubileuszu 800 – lecia powstania Kościoła w Działoszycach. Nam Duszpasterzom zależy, by to przygotowanie miało przede wszystkim wymiar duchowy. Oczywiście w programie są Misje Święte w przedostatnim tygodniu marca 2020 r. Od października każdego 7 dnia miesiąca będziemy przeżywać Nowennę Jubileuszową. Wieczorem byłaby Msza Święta z homilią i Różaniec w intencji naszej parafii. Jak zostaną uruchomione organy zorganizujemy koncert muzyki organowej. W planach jest również powrót do nieszporów niedzielnych. Wszystko po to, by ożywić Bożego ducha w naszej wspólnocie.
 2. Dziękujemy za tacę gospodarczą ostatniej niedzieli. Zebraliśmy 3201 zł 33 gr.
 3. W piątek 20 września o godz. 18.00 spotkanie Młodzieżowego Kręgu Biblijnego w salce na plebanii. Zapraszamy również dzieci i osoby starsze.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie formacyjne Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Ministranci z wczorajszego spotkania w Chęcinach przywieźli bardzo ciężko wypracowany puchar za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Piłki Halowej Diecezji Kieleckiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 6. Zapraszamy do udziału w rajdzie na Święty Krzyż w sobotę 28 września. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.
 7. Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Ogrodowej, Pocztowej i Stawisko oraz za ofiarę na kościół z ul. Ogrodowej 370 zł, z ulic Pocztowej i Stawisko 120 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulicy Krakowskiej.
 10. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek 16 września wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 • w środę 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży
 • w piątek 20 września wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
 • w sobotę 21 września święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 1. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia