Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII niedziela zwykła

1.      Dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Wszystko nas w tym roku zadziwia i zaskakuje. Jest głośny krzyk z nieba o nasze nawrócenie, o powrót do Boga, do ewangelicznych wartości. Mamy takie wrażenie, że im głośniej Bóg upomina się o nas, tym dalej się od Niego odsuwamy. Zapraszamy do adoracji Jezusa Chrystusa Eucharystycznego w każdy piątek od godz. 15.00 do 17.00.

2.      W odpowiedzi na apel Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w przyszłą niedzielę 12 września ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła wesprzemy Afgańczyków będących w stanie wojny.

3.      Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie do Kościoła św. Jakuba w Pałecznicy. W ten sposób nawiązaliśmy do tradycji pątniczych zmierzających do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. 

4.      W przyszłą niedzielę 12 września po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie Dzieci klas III SP i ich Rodziców w sprawie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

5.      W środę w święto Narodzenia NMP na porannej i wieczornej Mszy Świętej poświęcimy ziarno siewne.

6.      W sobotę 18 września w Jędrzejowie organizowany jest Diecezjalny Dzień Ministranta. Zachęcamy naszych Ministrantów, by wzięli udział w tym wydarzeniu. Zapisy u ks. Damiana.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień. Zachęcam do rozmów nie tylko osoby chore, ale również współmałżonków i dzieci. Wszystko po to, by wiedzieć co robić, gdy druga osoba pije, jak jej pomóc.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z Pierocic 200 zł, z Jakubowic 200 zł, z Pierocic 100 zł, z Chmielowa 100 zł.

9.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Adrianowicza i Pińczowskiej oraz ofiarę na kwiaty 325 zł. W piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców ulic Szkolnej i Zakościelnej.

10.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w środę 8 września święto Narodzenia NMP

11.  Jubilatom, solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.