Ogłoszenia duszpasterskie XXII niedziela zwykła – Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi

1.      Dwudziesta druga niedziela zwykła. Składamy dzisiaj Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. Ten rok do łatwych nie należy, ale wszystko co nas spotyka jest dla nas dobre, bo zarówno przez radości jak i przez trudy Bóg zbawia człowieka.

2.      Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki rowerowej do Wiślicy. Przejechaliśmy ok 60 km. Gratulujemy wszystkim samozaparcia i dotarcia do celu.

3.      W przyszłą niedzielę 6 września o godz. 11.30 Dzieci klasy czwartej przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego, by przyjąć Jezusa w Eucharystii. Bardzo proszę, by w miarę możliwości w tej Mszy Świętej uczestniczyli Rodzice, Rodzice Chrzestni, Dziadkowie i Rodzina Dzieci. Wszystkich pozostałych zapraszamy inne godziny Mszy Świętych. Polecamy Dzieci szczególnej modlitwie, by z wiarą mogły spotkać się z Żywym Jezusem w Eucharystii.

4.      We wtorek 1 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2020/2021. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dyrekcje SP i Przedszkola, Nauczycieli, Pracowników szkoły i przedszkola na Mszę Świętą o godz. 8.00.

5.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną.

6.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła.

7.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Dziekanowic z domów od 21 do 53 oraz za ofiarę na kwiaty 260 zł. W przyszły piątek na godz. 17.30 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v w czwartek 3 września wspomnienie obowiązkowe św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – Msza Święta w intencji ks. Grzegorza w niedzielę o godz. 10.00

9.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.