Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedziela zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła 2021

 

1.      Dwudziesta druga niedziela zwykła. Dla Dzieci i Młodzieży szkolnej kończą się już wakacje. Dziękujmy Bogu za wszystko co dobre. Za szczęśliwe powroty, za spotkanych ludzi, za każde życzliwe serce i uśmiech na twarzy. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców, Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Działoszycach na wspólną Eucharystię z racji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego 2021/2022. Przychodzimy, by składać Panu Bogu dziękczynienie, ale również by prosić Go o błogosławieństwo, o zdrowie, o oddalenie koronawirusa.

2.      Wczoraj przeżyliśmy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wytrwałość, serdeczność i dobroć, a Naszemu Miasteczku za przygotowanie pięknego zakończenia pielgrzymki i rajdu na urokliwych działoszyckich wzgórzach przy ogródkach działkowych.

3.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W każdy pierwszy czwartek o godz. 16.00 zapraszamy Margaretki na Godzinę Świętą z modlitwą o powołania kapłańskie i za kapłanów (Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Modlitwa Różańcowa, modlitwa w ciszy, Litania do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana na zakończenie adoracji). Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30.  

4.      W przyszłą niedzielę 5 września po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie Młodzieży klas VII i VIII w sprawie Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy zarówno Młodzież i ich Rodziców.

5.      Przypominamy, że w sobotę 4 września organizujemy dekanalną pieszą pielgrzymkę do św. Jakuba Apostoła w Pałecznicy. Wyruszamy z przed naszego kościoła o godz. 8.00, by o godz. 12.00 uczestniczyć w Eucharystii. Zapisy również w zakrystii.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień. Zachęcam do rozmów nie tylko osoby chore, ale również współmałżonków i dzieci. Wszystko po to, by wiedzieć co robić, gdy druga osoba pije, jak jej pomóc.

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i remont mieszkania dla księdza wikariusza: anonimowo z Chałupek 150 zł, z ul. Pińczowskiej 100 zł, Pan Henryk Gołąb z Pierocic 200, Pan Robert Biesaga z Dziekanowic 300 zł

8.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Młodego Orła oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców ulic Adrianowicza i Pińczowskiej.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w piątek 3 września wspomnienie obowiązkowe św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

10.  Jubilatom, solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.