Ogłoszenia duszpasterskie – XXII niedziela zwykła 2019 – 1 września 2019 r.

1. Przeżywamy dwudziestą drugą niedzielę zwykłą. Dziękujemy dzisiaj Bogu za czas wakacji, za tegoroczne plony ziemi. Rozpoczynamy również dziękczynienie Bogu za 800 lat istnienia działoszyckiego kościoła, a skoro kościoła to i obecności Chrystusa pośród nas. Dziękujemy za tych wszystkich, którzy budowali tę świątynię, dbali o jej piękno, rozbudowywali. Dziękujemy również za żywy Kościół, którym my jesteśmy, ponieważ budowla ma sens, jeśli są w niej ludzie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy dopomogli w przeżywaniu tego naszego dziękczynienia. Dziękujemy anonimowym sponsorom. Dziękujemy KGW za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy naszej kapeli. Dziękujemy Naszemu Miasteczku za pomoc w organizacji naszego spotkania. Każdy włożył to świętowanie jakąś cegiełkę, a więc wszystkim z całego serca dziękujemy.
2. W poniedziałek 2 września o godz. 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2019/2020. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników i Rodziców do udziału w Eucharystii, by po Bożemu rozpocząć jak na ludzi Bożych przystało. 
3. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu. Taca na cele gospodarcze.
4. Z pewnością Ci, którzy siedzą w ławkach zauważyli nowe klęczniki. Dziękujemy Panu Markowi Konderakowi za ich wykonanie i patent, dzięki któremu możemy klęcznik na zawiasie podnieść i spokojnie pozamiatać czy pozmywać pod ławką. 
5. Pod koniec tego tygodnia zostaną zdemontowane organy, a konkretnie piszczałki i stół gry. Myślę, że przez ok miesiąc organy będą nieczynne. 
6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie młodzieży klas siódmych i ósmych oraz ich Rodziców w związku z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.
7. Ministrantów zachęcamy do wyjazdu na kolejny zjazd ministrantów Diecezji Kieleckiej w Chęcinach a Rodziców prosimy, by się nie obawiali ich wysłać. Pojadą pod opieką ks. Grzegorza. 
8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. 
9. Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.
10. Informacja od Kominiarzy, którzy w dniach od 26 do 30 sierpnia odwiedzą nasze domy świadcząc swoje usługi. Informacja dotyczy miejscowości znajdujących się terenie województwa świętokrzyskiego. 
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Szkolnej i Kościelnej oraz za ofiarę na kościół 150 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców pl. Partyzantów i ul. Moniuszki.
13. W tym tygodniu wspominamy:
• w środę 3 września wspomnienie obowiązkowe św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Radosław Iwański kawaler parafia tutejsza i Karolina Chat panna parafia Topola zapowiedź trzecia.
15. Solenizantom, Jubilatom, przybyłym na wakacje Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia