Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI niedziela zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła 2021

 

1.      Dwudziesta pierwsza niedziela zwykła. Cieszymy się, że łany zbóż już prawie pokoszone. Dziękujemy Panu Bogu za te kilka pogodnych dni, które sprawiły, że w naszych sercach zagościła pełna nadziei radość. Witamy z wielką nadzieją ks. Damiana Jędrzejczyka, który 17 sierpnia został mianowany przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego wikariuszem naszej parafii. Ks. Damian jest neoprezbiterem, a więc księdzem wyświęconym w tym roku. Pochodzi z parafii św. Wojciecha w Kielcach. Życzymy Mu odwagi w podążaniu za Panem. Polecamy Go opiece Pani Działoszyckiej.

2.      W sobotę 28 sierpnia organizujemy pielgrzymkę rowerową do Zielenic. W pielgrzymkę angażuje się również Nasze Miasteczko realizując doroczny rajd rowerowy. Zapraszamy do udziału ministrantów, Krąg Biblijny i wszystkich, którzy chcą pielgrzymować do Matki Bożej Zielenieckiej. Zapisy chętnych przyjmujemy do dzisiaj w zakrystii bądź telefonicznie.

3.      W sobotę 4 września organizujemy dekanalną pieszą pielgrzymkę do św. Jakuba Apostoła w Pałecznicy. Wyruszamy z przed naszego kościoła o godz. 8.00, by o godz. 12.00 uczestniczyć w Eucharystii. Zapisy również w zakrystii.

4.      KGW z Dziekanowic zaprasza na festyn rodzinny w przyszłą niedzielę 29 sierpnia na godz. 15.00. Festyn ten związany jest z promocją szczepień i możliwością szczepienia przeciwko COVID 19.

5.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień. Zachęcam do rozmów nie tylko osoby chore, ale również współmałżonków i dzieci. Wszystko po to, by wiedzieć co robić, gdy druga osoba pije, jak jej pomóc.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z pl. Partyzantów 100 zł, Pani Danuta Łuczyk z Młodego Orła 200 zł.

7.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Szczotkowic oraz ofiarę na kwiaty 120 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Młodego Orła.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 24 sierpnia wspomnienie święto św. Bartłomieja, Apostoła

v  w czwartek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej

v  w piątek 27 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Moniki

v  w sobotę 28 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

9.      Jubilatom, solenizantom, przybyłym na wakacje Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.