Ogłoszenia duszpasterskie – XXI niedziela zwykła 2019

Przeżywamy dwudziestą pierwszą niedzielę zwykłą. Małymi krokami kończą się wakacje. Dla jednych smutek, bo trzeba pójść do szkoły. My jako duszpasterze patrzymy na ten czas z nadzieją, że co niektórzy wrócą do kościoła, ponieważ wakacje pod względem frekwencji na Mszach Świętych były wyjątkowo słabe.
W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30 chcemy w radosny sposób zakończyć wakacje, żniwa oraz rozpocząć nasze świętowanie jubileuszu 800 – lecia kościoła piknikiem na parafialnym placu obok Państwa Miszczyków. Koła Gospodyń wiejskich bardzo proszę o przygotowanie symbolicznego posiłku w postaci różnych zup czy ciasta. Ja zapewniam napoje, kiełbasę na grilla i naczynia jednorazowe na zupę, ciasto, napoje. Mam nadzieję, że zagra nam nasza kapela. Wszystkich zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu.
Z całego serca dziękujemy Pielgrzymom VII Rowerowej Pielgrzymki z Wiślicy na Jasną Górę. Dziękujemy za świadectwo wiary i wytrwałość w pielgrzymim trudzie. 
Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.
Informacja od Kominiarzy, którzy w dniach od 26 do 30 sierpnia odwiedzą nasze domy świadcząc swoje usługi. Informacja dotyczy miejscowości znajdujących się terenie województwa świętokrzyskiego. 
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Piłsudskiego oraz za ofiarę na kościół 300 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulic Szkolnej i Kościelnej.
W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
we wtorek 27 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Moniki
w środę 28 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
w czwartek 29 sierpnia wspomnienie obowiązkowe męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Radosław Iwański kawaler parafia tutejsza i Karolina Chat panna parafia Topola zapowiedź druga.
Solenizantom, Jubilatom, przybyłym na wakacje Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia