Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI niedziela zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła 2021

 

1.      Szesnasta niedziela zwykła. Pełnia wakacji. Niech Pan Bóg będzie błogosławiony w czasie odpoczynku dzieci, młodzieży i ciężkiej pracy rolników.

2.      Jeszcze raz z całego serca dziękuję za przyjęcie Pielgrzymów z Archidiecezji Przemyskiej. Bardzo dużo osób zaangażowało się w przygotowanie posiłków. Niech Pan Bóg wynagrodzi wielki trud udzielając z hojnością swoich darów.

3.      Za tydzień uczcimy św. Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Ofiarami do puszek wesprzemy akcje misyjną Miva – Polska, dzięki której zakupywane są pojazdy dla misjonarzy. Każdy dla swojego pojazdu otrzyma jakąś pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem.

4.      Jeszcze tylko przez tydzień będzie z nami Całun Turyński. Wykorzystajmy dany nam czas, by zanurzyć się w zdrojach miłości Bożej. Z całego serca dziękujemy Panu Pawłowi Kamińskiemu Dyrektorowi Centrum Kultury w Działoszycach za umożliwienie nam zaszczytu goszczenia Całunu w naszej świątyni.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z ul. Piłsudskiego 350 zł, z ul. Pińczowskiej 200 zł, z Jakubowic 250 zł, Państwo Prześlicowie z ul. Adrianowicza 200 zł.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

7.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 1 do 19 oraz ofiarę na kwiaty 280 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 20 do 36.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w czwartek 22 lipca święto św. Marii Magdaleny

v  w piątek 23 lipca święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

v  w sobotę 24 lipca wspomnienie obowiązkowe św. Kingi, dziewicy

9.  Jubilatom, solenizantom, przybyłym na wakacje Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.