Ogłoszenia Duszpasterskie – XV niedziela zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła 2021

 

1.      Piętnasta niedziela zwykła. Z całego serca dziękuję za przyjęcie Pielgrzymów z Archidiecezji Przemyskiej. Gościnność zawsze jest nagrodzona Bożym błogosławieństwem, a potrzebujemy Bożej łaski bardziej niż chleba. Dziękuję również za wsparcie finansowe. Od osób indywidualnych otrzymałem w tym tygodniu 290 zł, z Chałupek 230 zł, z Jakubowic 700 zł.

2.      Ciągle towarzyszy nam kopia Całunu Turyńskiego. Całun to Piąta Ewangelia przypominająca o bezgranicznej miłości Boga do człowieka. Warto w tym bezkresie Miłosierdzia Bożego się zanurzyć, by żyć pełnią życia.

3.      We wtorek 13 lipca kolejny Dzień Fatimski. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej w procesji fatimskiej pójdziemy do Wolicy, gdzie zakończymy nasze modlitewne czuwanie Apelem Jasnogórskim. Wrócimy do Działoszyc autokarem.

4.      Wspólnoty Margaretkowe zapraszam na czuwanie modlitewne w Imbramowicach. Wyjazd w najbliższy piątek o 18.30 z przed kościoła.

5.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszam Radę Parafialną na krótkie spotkanie.

6.      Dziękuję za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Działoszyc 200 zł, z ul. Ogrodowej 200 zł, Państwo Krawczykowie z ul. Pocztowej 200 zł, Państwo Marynowscy z ul. Pińczowskiej 200 zł.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

8.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Niewiatrowic od Pana Mirosława Sarackiego do Pana Władysława Podsiadło oraz ofiarę na kwiaty 205 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 1 do 19.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 12 lipca wspomnienie obowiązkowe św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

v  we wtorek 13 lipca wspomnienie obowiązkowe świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

v  w czwartek 15 lipca wspomnienie obowiązkowe św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

v  w sobotę 16 lipca wspomnienie obowiązkowe NMP z Góry Karmel.

10.  Jubilatom, solenizantom, przybyłym na wakacje Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.