Ogłoszenia Duszpasterskie – XV niedziela zwykła 2020

1.     Piętnasta niedziela zwykła. Wczoraj przyjęliśmy w naszych skromnych progach Pielgrzymów z diecezji przemyskiej zmierzających do Jasnogórskiego Sanktuarium. Była to grupa 150 osób. Dziękujemy z całego serca za gościnne przyjęcie i złożone ofiary: z Jakubowic 1240 zł, z Chałupek 270 zł, ze Szczotkowic 250 zł, od osób indywidualnych 1210 zł. Dziękujemy Panu Dyrektorowi SP w Działoszycach za przyjęcie Pielgrzymów w szkole, a Paniom z obsługi za przygotowanie posiłku i serce okazane pielgrzymom.

2.     Jutro 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie. Tak jak zapowiadaliśmy rozpoczniemy naszą modlitwę w parafii Wolica Eucharystią o godz. 18.30. Po Mszy Świętej w procesji fatimskiej przyjdziemy do Działoszyc. Wyjazd z przed studni autokarem o godz. 18.00.

3.     Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej poświecimy pojazdy. Będziemy mieli wówczas szansę wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, akcję „Miva Polska”, która wspiera zakupy nowych pojazdów dla misjonarzy.

4.     Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo 100 zł.

5.     W czasie spotkania z Radą Parafialną rozmawialiśmy o konieczności utwardzenia alei na naszym cmentarzu. Na ten rok zaplanowaliśmy zrobić ok 100 m bieżących chodnika (od kontenerów w lewo i wzdłuż lewej alejki w górę w kierunku kaplicy). Rozmawiałem wstępnie z wykonawcą i zobowiązał się pod koniec wakacji rozpocząć prace.

6.     Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

7.     Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Krakowskiej oraz za ofiarę na kwiaty 420 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulic Skalbmierskiej, Głowackiego, Krasickiego i Chałupki

8.     W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v w poniedziałek 13 lipca wspomnienie obowiązkowe świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

v w środę 15 lipca wspomnienie obowiązkowe św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

v w środę 16 lipca wspomnienie obowiązkowe NMP z Góry Karmel

9.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.