Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX niedziela zwykła 2021

1.      Dziewiętnasta niedziela zwykła. Przejmijmy się do głębi serca trzeźwością. Tak wiele ludzkich, rodzinnych dramatów jest powodowanych przez alkohol. Wspólnie możemy bardzo dużo zrobić. Wystarczy nie namawiać do picia alkoholu, nie częstować zwłaszcza tych, którzy mają z tym problem. Nade wszystko módlmy się wspólnie o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii.

2.      Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wraz z 40 Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę poprzez udział na Apelu Jasnogórskim codziennie do 12 sierpnia włącznie o godz. 21.00.

3.      13 sierpnia w piątek o godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo prosimy Koło Gospodyń Wiejskich z Jakubowic o przystrojenie figury Matki Bożej i niesienie jej w czasie procesji.

4.      W przyszłą niedzielę 15 sierpnia będziemy wspólnie przeżywać najpiękniejsze święto Matki Bożej – Jej Wniebowzięcie. Przynosimy w tym dniu bukiety kwiatów, ziół i owoców, by je w czasie każdej Mszy Świętej poświęcić. W tym dniu o godz. 11.30 sprawując Eucharystię będziemy obchodzić Gminne Święto Dziękczynienia. Wraz z Rolnikami naszej gminy, Władzami naszego miasta i ludźmi dobrej woli chcemy podziękować Bogu za dobro, ale również za wszystkie niełatwe doświadczenia ostatniego czasu, które są dla nas lekcją pokory i wezwaniem do uznania prawdy, że wszystko jest w rękach Opatrzności Bożej. Będziemy się również modlić o dobrą pogodę na czas zbiorów. Z racji pandemii, ale również kataklizmów, które nawiedziły naszą gminę Dożynki będą miały jedynie charakter duchowy. Jeśli zostaną przyniesione Chleby Dziękczynne, to po Mszy Świętej zostaną pokrojone i podzielimy się nimi ze sobą na znak pojednania, solidarności i pokoju.

5.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień. Zachęcam do rozmów nie tylko osoby chore, ale również współmałżonków i dzieci. Wszystko po to, by wiedzieć co robić, gdy druga osoba pije.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z ul. Kościuszki 200, z Januszowic 100 zł, 150 zł i 200 zł, Państwo Rubachowie z Pierocic 100 zł, Państwo Cieśnialscy z pl. Partyzantów 200 zł.

7.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 56 do 76 oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Słupowa.

8.      Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej w Pałecznicy oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży do 21 r.ż. W ramach działań ośrodka prowadzi porady psychologiczne, terapię dzieci i młodzieży, psychoedukację, sesje wsparcia dla członków rodziny oraz wizyty środowiskowe. Zaprasza do kontaktu osoby, które zmagają się problemami emocjonalnymi.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

v  we wtorek 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

v  w środę 11 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Klary, dziewicy

v  w sobotę 14 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

10.  Jubilatom, solenizantom, przybyłym na wakacje Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.