Ogłoszenia Duszpasterskie – XIV niedziela zwykła 2022

1.      Czternasta niedziela zwykła. Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży, by czas wakacji był czasem przybliżenia się do Pana Boga. W przyszłą niedzielę będzie już nowo mianowany proboszcz – ks. Jacek Miernik. Przyjmijmy go gorącym sercem, z życzliwością i miłością. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 przekażę Radzie Parafialnej protokół zdawczo – odbiorczy przedstawiający stan prawny i materialny parafii.  

2.      Przed nami Pielgrzymka Diecezji Przemyskiej. Tradycyjnie pielgrzymka wchodzi do Działoszyc 11 lipca między godziną 11.00 a 12.00. O 12.00 zaplanowana jest Msza Święta, a około 13.00 obiad. Na ten moment mamy zdeklarowanych 865 obiadów. Brakuje nam około 300. Otrzymaliśmy 3150 zł. Od osób indywidualnych 1750 zł, z Jakubowic 1400 zł. Z całego serca dziękujemy za wszelką życzliwość.

3.      W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy Apostolat Margaretka na czuwanie modlitewne o godz. 16.00 w intencji kapłanów o świętość ich życia oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

4.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

5.      Dziękujemy mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 1 do 20 za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 21 do 53.

6.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w środę 6 lipca wspomnienie obowiązkowe bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

ü  w piątek 8 lipca wspomnienie obowiązkowe św. Jana z Dukli, prezbitera

7.      Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Ciesielski kawaler parafia Pińczów i Dominika Kozłowska panna parafia tutejsza zapowiedź trzecia. Wojciech Tomasz Gwiazda kawaler parafia tutejsza i Magdalena Aleksandra Zych panna parafia tutejsza zapowiedź druga. Robert Dobrzański kawaler parafia tutejsza i Magdalena Karbowniczek panna parafia Dzierążnia zapowiedź pierwsza.

8.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.