Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła 2022

1.       Trzynasta niedziela zwykła. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dobrego wypoczynku, ale nade wszystko pokoju serca, którego możemy doświadczyć tylko w bliskości z Bogiem. Życzymy doświadczenia Bożej miłości w każdy dzień pięknego wakacyjnego czasu.

2.       Za nami uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Z całego serca dziękujemy za piękne świadectwo waszej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dziękujemy za Komunię Świętą na kolanach. Dziękujemy z piękną procesję. Dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za niesienie feretronów. Ochotniczym Strażom Pożarnym za niesienie chorągwi, baldachimu. Panu Leopoldowi Kosińskiemu za trzymanie porządku. Dzieciom za sypanie kwiatów. Pani Helence Matyjas oraz Mamusiom za przygotowanie kwiatów. Mieszkańcom Chmielowa, Dziekanowic, Jakubowic i Januszowic za przygotowanie ołtarzy. Panu Stanisławowi Zmarlakowi za wszelką pomoc, życzliwość i ciągłe pytanie „co jeszcze?”. Pani Ani za oprawę muzyczną i śpiew. Ks. Damianowi za wielką otwartość i gotowość do działania. Ministrantom za stałą dyspozycyjność i liczną obecność.

3.       W środę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o 8:00, 10:00 i 17:00. W tradycji Kościoła to dzień świąteczny. W miarę możliwości powstrzymujemy się od prac niekoniecznych i uczestniczymy we Mszy Świętej. Ofiarami na tacę wspieramy Stolicę Piotrową.

4.       W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 1 lipca od godz. 8.00.

5.       Przygotowujemy się do przyjęcia Pielgrzymów z Diecezji Przemyskiej. Do dzisiaj niewiele osób zgłosiło chęć podjęcia pielgrzymów obiadem. Czuję się bardzo odpowiedzialny za to piękne dzieło. Pan Bóg wynagrodzi Waszą gościnność. Warto i należy to robić. Bardzo proszę o pełną mobilizację w tej sprawie.

6.       Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

7.       Dziękujemy mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Dąbrowskich do Rodziny Skórów za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarę na kwiaty. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 1 do 20.

8.       W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  we wtorek 28 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza, biskupa i męczennika

ü  w środę 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

9.   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

10.   Z woli Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, a więc za sprawą Bożej Opatrzności zostałem odwołany z funkcji proboszcza Parafii Trójcy Świętej w Działoszycach i mianowany proboszczem Parafii św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Decyzję o przeniesieniu przyjąłem z bólem, ale w pokorze serca będąc przekonany, że wola Księdza Biskupa jest wolą Bożą. Bardzo proszę o uszanowanie decyzji Księdza Biskupa i życzliwe przyjęcie nowego proboszcza, a jest nim ks. Jacek Miernik dotychczasowy proboszcz w Złotej Pińczowskiej. Moi Kochani dzięki Waszej życzliwości wypływającej z głębokiej wiary udało nam się wspólnie wiele dokonać za co Wam z całego serca dziękuję. To wszystko jest naszym wspólnym dziełem. Bardzo Was proszę, byście zachowali pełną miłości życzliwość dla wszystkich kapłanów. Chciałbym Każdemu z imienia i nazwiska podziękować, ale fizycznie jest to nie możliwe. Doświadczyłem z Waszej strony ogromnego ciepła, miłości, zrozumienia. Dziękuję za wasz serca. W odpowiedzi na Waszą miłość odpowiadam miłością i modlitwą. Zapraszam do parafii św. Brat Alberta, który uczył i uczy, by być dobrym jak chleb.