Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła 2021

1.      Trzynasta niedziela zwykła. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za Księdza Grzegorza. Dziękujemy za życie, powołanie i piękną służbę w naszej parafii. Zapisałeś Księże Grzegorzu sześcioletnią kartę historii Kościoła w Działoszycach. Bogatą historię. Jest takie powiedzenie: „nie ma ludzi niezastąpionych”. Znając Ciebie nie zgodzę się z tym porzekadłem. Jesteś wyjątkowy, niepowtarzalny, niezwykły i nikt nie jest w stanie Ciebie powtórzyć i zastąpić. W opinii do Księdza Biskupa napisałem: „Rzadko się spotyka kapłanów tak rzetelnie przygotowujących się do katechezy czy homilii. Pomimo tego, że od ponad 20 lat jest księdzem do każdej katechezy przygotowuje się na nowo, z ciekawymi pomysłami i bogatymi, przemodlonymi treściami. Nigdy nie powtórzył homilii. Każda była przemyślana i przygotowana na nowo. Szczególnie umiłował konfesjonał. Każdą wolną chwilę tam spędzał oczekując na penitentów, a miał wielu, których na stałe spowiadał. Ks. Grzegorz jest bardzo lubiany i szanowany przez parafian. Parafianie cenili go za spokój, który wnosił w każde środowisko. Cenili i cenią za błyskotliwość i inteligentny żart. Ks. Grzegorz Szlenk jest bardzo dobrym i wrażliwym człowiekiem widzącym potrzeby innych ludzi zarówno w sferze duchowej jak i materialnej”. Podobnych atutów można by mnożyć wiele. I nie są to tylko słowa. To są fakty. Słowo dziękuję, to zbyt mało. Zobowiązujemy się więc do pamięci modlitewnej przed obrazem Pani Działoszyckiej. Życzymy odwagi w podążaniu za Panem, który nadaje sens naszym codziennym zmaganiom. Życzymy entuzjazmu, który nie pozwoli poddać się rutynie. Życzymy ufnego wtulenia się w ramiona naszej Matki Maryi, bo gdzie Matka Boża, tam obecna jest Trójca Święta.   

2.      Z inicjatywy Dyrektora Centrum Kultury w Działoszycach Pana Pawła Kamińskiego od wczoraj możemy podziwiać, dotykać, oglądać, adorować reprodukcję Całunu Turyńskiego. Obok całunu są również informacje na temat robionych badań i analiz tego cudownego płótna.

3.      We wtorek będziemy przeżywać uroczystość ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o 8.00, 10.00 i 17.00. Ofiarami na tacę wesprzemy Stolicę Apostolską.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną

5.      Przypominamy, że 11 lipca w niedzielę będziemy gościć 300 pielgrzymów z diecezji przemyskiej. Już mamy prawie komplet deklaracji. Dziękujemy również za wsparcie finansowe. Od osób indywidualnych otrzymaliśmy w tym tygodniu 750 zł, z Jastrzębnik 165 zł, z Wymysłowa 200 zł.

6.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Jazdowic 100 zł, Pani Mieczysława Cyra z Dziekanowic 200 zł, Pani Danuta Feledyk z pl. Partyzantów 150 zł.

7.      Dzisiaj o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

8.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jastrzębnik i Wymysłowa oraz ofiarę na kwiaty z Wymysłowa 120 zł, z Jastrzębnik 165 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Niewiatrowic od Pani Leszczyńskiej do Pani Sarackiej.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 28 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza, biskupa i męczennika

v  we wtorek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

v  w sobotę 3 lipca św. św. Tomasza, Apostoła

10.  Jubilatom, solenizantom, przybyłym na wakacje Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.