Ogłoszenia Duszpasterskie – XII niedziela zwykła 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła 2022

1.      Dwunasta niedziela zwykła. Przed nami zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia z procesją do czterech ołtarzy w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy KGW do niesienia feretronów. Ochotnicze Straże Pożarne do niesienia chorągwi i baldachimu, Naszą Kapelę, by uświetniła uroczystość grą na instrumentach, a Dzieci do sypania kwiatów. Bardzo prosimy kolejne miejscowości o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła: Dziekanowice, Jakubowice, Januszowice i Chmielów.

2.      Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00. W ten sposób chcemy włączyć się w przeżywanie III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.40 a po nim procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

3. W środę 22 czerwca o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie organizacyjne Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie również Rodziców.

4. W piątek 24 czerwca o godz. 8.00 Msza Święta w intencji Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli, Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Przedszkoli oraz Pracowników.

5.      11 lipca w poniedziałek będziemy gościć pielgrzymów z diecezji przemyskiej. Tym razem w pełnym wymiarze 1100 osób. Bardzo prosimy o deklaracje, kto i ilu pielgrzymów jest gotów podjąć obiadem.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: Stasiewicz Dawid 200 zł. Dziękuję za składkę na wywóz śmieci z cmentarza z Jazdowic 620 zł.

7.      Dziękujemy mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Gręboszów do Rodziny Skórów za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarę na kwiaty. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Chmielowa od Rodziny Dąbrowskich do Rodziny Skórów.

8.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  we wtorek 21 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

ü  w czwartek 23 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

ü  w piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

ü  w sobotę 25 czerwca wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca NMP

9.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia