Ogłoszenia Duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 2021

1.      Jedenasta niedziela zwykła. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam pięknie przeżyć Uroczystość Bożego Ciała, Oktawę i jej zakończenie. Dziękujemy Druhom Strażakom, Naszej Kapeli, Kołom Gospodyń Wiejskich, Dzieciom, Ministrantom, Pani Ani Miszczyk, Pani Helence, Wszystkim przygotowującym ołtarze, Policji, Panu Burmistrzowi. 

2.      Dzisiaj przypada 100 rocznica mianowania na wikariat do Działoszyc ks. Jana Francuza. Ks. Jan zginął w obozie niemieckim w Dachau w 1942 r. Więcej informacji na jego temat przeczytamy w naszej parafialnej gazetce.

3.      Dziękujemy Panom: Andrzejowi Kołpakowi i Stanisławowi Zmarlakowi za przygotowanie tła do czterech ołtarzy używanych na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.  

4.      Za tydzień 20 czerwca w naszym kościele dwie bardzo ważne uroczystości. O godz. 10.00 będziemy świętować 100 rocznicę urodzin Pani Kazimiery Koniecznej, a o 11.30 będziemy uczestniczyć w Prymicyjnej Mszy Świętej Księdza Mateusza Magiery. Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Boga za te piękne wydarzenia.

5.      Przypominamy, że 11 lipca w niedzielę będziemy gościć 300 pielgrzymów z diecezji przemyskiej. Bardzo prosimy o deklaracje, kto i ilu pielgrzymów jest gotów podjąć obiadem.

6.      W sobotę 19 czerwca organizujemy pielgrzymkę na Krzeptówki w Zakopanem, a w drodze powrotnej chcemy pojechać do Łagiewnik. Na pielgrzymkę jadą dzieci pierwszokomunijne i przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami. Mamy jeszcze 15 wolnych miejsc. Chętnych zapraszamy do zakrystii. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 50 zł. 

7.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Niewiatrowic 100 zł, Pan Adam Wałek z Pierocic 100 zł.

8.      Dzisiaj o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

9.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Januszowic oraz ofiarę na kwiaty 330 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Jazdowic.

10.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 14 czerwca wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

v  w czwartek 17 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

11.  Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.