Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 2020

1.      Jedenasta niedziela zwykła. Powoli wchodzimy w fazę wakacyjnego spokoju. Przed nami jeszcze tylko zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 17.00. Zapraszam KGW do niesienia feretronów. Ochotnicze Straże Pożarne do niesienia chorągwi, Naszą Kapelę, by uświetniła uroczystość grą na instrumentach, a Dzieci do sypania kwiatów. Bardzo proszę kolejne miejscowości o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła: Pierocice, Niewiatrowice, Słupów i Szczotkowice z Jastrzębnikami.

2.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Radą Parafialną. Serdecznie zapraszamy.

3.      W piątek 19 czerwca o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebanii.

4.      Ze względu na ustawiczne zagrożenie zarażenia się koronawirusem zupełnie inaczej będzie wyglądało pielgrzymowanie do Jasnogórskiego Sanktuarium. W naszej parafii na obiedzie będziemy gościć 150 pielgrzymów z diecezji przemyskiej (20 księży i 130 osób świeckich). Rozmawiałem z Panem Dyrektorem szkoły w Działoszycach i obiecał przyjąć na obiad 130 osób. Księży przyjmę na plebani bądź w domu weselnym „Monika”, mając na uwadze względy bezpieczeństwa.

5.      Codziennie od 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.40.

6.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Placu Partyzantów 200 zł, z Dziekanowic 100 zł. Dziękujemy Rodzicom i ich Dzieciom świętującym pierwszą rocznicę Komunii Świętej za ofiarę na potrzeby kościoła 300 zł. Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza: mieszkańcy Januszowic 400 zł.

7.      Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

8.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Piłsudskiego oraz za ofiarę na kwiaty 310 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców placu Partyzantów i ul. Moniuszki.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w środę 17 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

v  w piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

v  w sobotę 20 czerwca wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca NMP

10.  Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.