Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela zwykła

     1.         Za nami oktawa Bożego Ciała. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze. Mieszkańcom Niewiatrowic, Pierocic, Szczotkowic, Jastrzębnik, Wymysłowa, Jakubowic i  Chałupek. Tam jest wiara, gdzie są ludzie zaangażowani w Bożej sprawie.

     2.         W środę o godz. 18:00 ostatnia przed wakacjami różańcowa procesja pokutna. Pójdziemy ulicami: Zakościelną, Piłsudskiego, Stawisko, Pocztową, Krakowską, Kościuszki, Skalbmierską, przez Pl. Partyzantów, Pińczowską i Szkolną.

     3.         We czwartek o godz. 17:00 drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O przystrojenie figury Matki Bożej i niesienie jej podczas procesji prosimy KGW z Działoszyc. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 wyruszymy procesyjnie do parafii w Wolicy. Prosimy, aby do wtorku zgłosiły się osoby, które będą chciały wrócić autobusem. Prosimy o zabranie świec. Mszy Świętej o godz. 19:30 nie będzie.

     4.         Na sobotę 15 czerwca prosimy na segregację śmieci i wycinanie samosiejek na naszym cmentarzu. Jeśli ktoś ma możliwość – prosimy o przyniesienie pił.

     5.         11 lipca to w naszej parafii ważny dzień. To tego dnia od lat przychodzi do nas Piesza Pielgrzymka Przemyska pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala. U nas mają Mszę Świętą i obiad. Jak co roku prosimy o zorganizowanie się osób i wiosek, które podejmą pątników obiadem lub o wsparcie finansowe. Jeżeli czynimy coś, co wypływa z wiary i z serca – Pan Jezus tego nie zapomni. „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”.

     6.         Bardzo dziękujemy za posprzątanie i wystrój naszej świątyni i ofiarę 190 zł na kwiaty
i środki czystości mieszkańcom Dziekanowic od nr 60  do 85. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy bliskich nowożeńców z soboty 15 czerwca.

     7.         W związku z powtarzającymi się sytuacjami uszkodzeń starych zabytkowych nagrobków na cmentarzu chcemy zwrócić się do konserwatora zabytków o wpisanie takowych w rejestr zabytków. Dlatego też osoby, które posiadają zabytkowe niszczejące nagrobki prosimy o kontakt przez najbliższy tydzień.

     8.         Dziękujemy za ofiarę na potrzeby cmentarza: anonimowo 200 zł z Jastrzębnik.

     9.           Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
i zdrowia.