Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII niedziela zwykła 2022

1.      Ósma niedziela zwykła wzywa nas do pokornego stawania w prawdzie. Każdy z nas powinien przyznać się, że jest grzesznikiem i potrzebuje nawrócenia. Ważne to jest w kontekście rozpoczynającego się Wielkiego Postu, jak również rozpoczętej na Ukrainie wojny. Warto sobie nieustannie przypominać słowa Pana Jezusa z Łukaszowej Ewangelii: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”. Nie jest ważne ziemskie życie, ale wieczne.

2.      Już w tym tygodniu Środa Popielcowa. Przy posypaniu głów popiołem usłyszymy: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Msze Święte o 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości i ilości. Nie powinno nas zabraknąć w tym dniu w kościele. Ważne to jest w kontekście niepewnej przyszłości.

3.      Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy piątek o godz. 15.30, z udziałem dorosłych i młodzieży w każdy piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15.

4.      Przejęci jesteśmy wszyscy sytuacją na Ukrainie. Dobrze by było, gdybyśmy się już przygotowali na przyjęcie Uchodźców z terenów, gdzie trwają działania wojenne. Gdyby ktoś uznał, że może przyjąć kilka osób pod swój dach, to bardzo prosimy by zgłosił się do zakrystii. Może się okazać, że nie będzie takiej potrzeby, ale chcemy już dzisiaj okazać solidarność otwierając serca i nasze mieszkania. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji pokoju. Zapraszamy na Różaniec do naszego kościoła od poniedziałku do soboty o godz. 20.00. Naturalnie oprócz środy.

4a. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 16:00 zapraszamy Apostolat Margaretka na czuwanie modlitewne za kapłanów i o powołania kapłańskie. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy tym razem w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00.

5.      Dzisiejsza gazetka zamyka rok od pierwszego wydania. Dziękujemy osobom, które uczestniczą w jej systematycznym tworzeniu. Dziękujemy Panu Pawłowi Kamińskiemu za przygotowanie szablonu i przygotowanie fragmentów artykułów o historii naszego miasta, parafii i kościoła. Dziękujemy autorom tych artykułów: Andrzejowi Kołpakowi, Piotrowi Markiewiczowi, Dawidowi Naprawca, Kindze Statowskiej, Adamowi Sznajderskiemu. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nam entuzjazmu na kolejny rok pracy.

6.      Kontynuujemy procesje z modlitwą różańcową ulicami naszego miasta. Chcemy pokutować i modlić się za siebie nawzajem. Szczególną intencją jest prośba o pokój na Ukrainie i na świecie. Po Mszy Świętej pójdziemy ulicami Zakościelną, Szkolną, Pińczowską, Adrianowicza, Młody Orzeł, by przez plac szkolny powrócić do świątyni. Zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich, dla których ważne jest zbawienie wszystkich parafian do udziału w modlitwie i publicznym niesieniu świadectwa.

7.      W piątek 4 marca chcemy wziąć udział w czuwaniu rolników naszej diecezji na Jasnej Górze. Mamy 8 wolnych miejsc. Wyjazd o godz. 18.00 z przed naszego kościoła.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo 100 zł.

9.      W tym tygodniu w liturii Kościoła wspominamy:

v  w piątek 4 marca święto św. Kazimierza, Królewicza

10.  Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 37 do 55 oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 56 do 76.

11.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.