Ogłoszenia Duszpasterskie – VII niedziela zwykła 2022

1.      Siódma niedziela zwykła wzywa nas do miłości naszych nieprzyjaciół. Trudna jest mowa Jezusa w tym świecie przepełnionym nienawiścią, zawiścią, zemstą. Już łatwiej wypełnić wezwanie do nieustannej modlitwy. Nawet najpiękniejsza, najwznioślejsza modlitwa nic nie znaczy, jeśli w moim sercu nienawiść, czy nawet niechęć do drugiego człowieka. Nic z obolałych od modlitwy kolan, jeśli w sercu zadra. Dlatego trzeba coś z tym światem zrobić zaczynając od własnego podwórka.

2.      W imię miłości chrześcijańskiej z modlitwą na ustach chcemy wyjść naprzeciw naszym Braciom i Siostrom, których trudno spotkać w kościele. Chcemy się modlić za nich i za siebie nawzajem prosząc o łaskę wiary w Boga, wzajemnej miłości i nadziei na szczęśliwe życie wieczne. W czasach niepokoju chcemy modlić się o pokój. Procesja Różańcowa wyruszy z naszej świątyni w najbliższą środę o godz. 17.30. Pójdziemy ulicą Zakościelną do ul. Piłsudskiego, później przez Stawisko, Pocztową, Ogrodową, Krakowską, Kościuszki, Skalbmierską, Plac Partyzantów, Pińczowską, Szkolną, by zakończyć procesję Apelem Jasnogórskim w kościele. Zapraszamy do udziału w procesji Róże Różańcowe i wszystkich, którym nie jest obojętne zbawienie wszystkich parafian. Na przodzie procesji będzie niesiony Krzyż i Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

3.      Zgodnie z zapowiedzią odwołujemy się do sumień, kołatamy do serc w kwestii odpadów na cmentarzu. W miarę możliwości prosimy, by zabierać śmieci do domu. Jeśli już ktoś musi je zostawić, to błagamy by zrobił uczciwą segregację. Nie zdobędziemy nieba ilością postawionych zniczy, sztucznych kwiatów na grobach czy dużą ilością wieńców na pogrzebach. Możemy to uczynić sercem przepełnionym miłością. Dlatego zamiast wyrzucać pieniądze w śmieci, lepiej wesprzeć hospicjum czy dom dziecka. Prosimy o zrozumienie. Prosimy o miłość.

4.      W piątek 15 lutego o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla starszych.

5.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Pierocic 300 zł.

6.      W tym tygodniu w liturii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 22 lutego święto Katedry św. Piotra, Apostoła

v  w środę 23 lutego wspomnienie obowiązkowe św. Polikarpa, biskupa i męczennika

7.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 20 do 36 oraz ofiarę na kwiaty 220 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 37 do 55.

8.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.