Ogłoszenia duszpasterskie – VII niedziela zwykła 2020

1.      Siódma niedziela zwykła kończy radosny czas karnawału i przygotowuje nas przeżycie Wielkiego Postu, który rozpoczniemy w najbliższą środę od posypania głów popiołem. Co oznacza ta symboliczna czynność? Z pewnością ulotność doczesności, ale i wezwanie do przemiany życia, nawrócenia – powrotu do przyjaźni z Bogiem. W Środę Popielcową Msze Święte o 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.  

2.      Zapraszamy bardzo gorąco i serdecznie do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa dla Dzieci w każdy piątek o godz. 15.30, z udziałem Dorosłych w każdy piątek o godz. 16.30, z udziałem młodzieży również w każdy piątek o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15. Warto pomyśleć o postanowieniach, które umożliwią nam przemianę życia.

3.      Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebani kolejne spotkanie AA. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nie pić alkoholu, którzy pragną trzeźwości, bo to jedyny warunek przynależności do tej grupy.  

4.      W piątek 28 lutego o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebani.

5.      W najbliższą niedzielę 1 marca będziemy mieli możliwość złożyć wielkopostną jałmużnę udzielając wsparcia do puszek przed kościołem Miechowskiemu Hospicjum. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

6.      Organizujemy wyjazd na czuwanie nocne Rolników Diecezji Kieleckiej przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie z 4 na 5 marca. Wyjazd 4 marca (środa) o godz. 18.00. Powrót 5 marca (czwartek) ok 5.00 rano. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

7.       Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej, organy oraz zegar

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Szczotkowic oraz za ofiarę na kościół 130 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Wymysłowa.

10.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.