Ogłoszenia Duszpasterskie – VI niedziela zwykła 2022

1.      Szósta niedziela zwykła. Słowo Boże przypomina nam o dwóch możliwościach wyboru. Możemy pójść drogą błogosławieństw wybierając każdego dnia Boga i żyjąc według wskazań dekalogu, albo drogą owych „biada” wiodącą przez grzech w otchłań piekła. Niby wybór wydaje się oczywisty, a jednak wybieramy drogę w dół pełną samotności i smutku. Jeszcze dziś możesz zawrócić i wtulić się w ramiona Miłosiernego Ojca. Jutra może już nie być.

2.      Dziękujemy za pomoc przy porządkowaniu skarpy wschodniej. Przyszło sporo osób. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za wielką pracę i świadectwo odpowiedzialności za dobro wspólne. Przepraszamy, że tym razem nie wymieniamy z imienia i z nazwiska, ponieważ nie wszystkim się to podoba.

3.      W piątek 18 lutego o godz. 19.00 wyjazd na czuwanie modlitewne Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

4.      Ponawiamy usilną prośbę w kwestii odpadów na cmentarzu. W miarę możliwości prosimy, by zabierać śmieci do domu. Jeśli rzeczywiście chcemy być pomocni dla naszych bliskich zmarłych, to ograniczmy ilość zniczy i wyeliminujmy sztuczne kwiaty. Rzeczą cudowną byłby zwyczaj wspierania na przykład Miechowskiego Hospicjum zamiast wieńców na pogrzebach naszych Krewnych i Przyjaciół. A może ograniczmy się choć do jednego pięknego wieńca od najbliższej rodziny. Naprawdę jest to możliwe. Byłem już na kilku takich pogrzebach, gdzie rodzina wypełniając wolę osoby zmarłej  poprosiła krewnych i przyjaciół, by nie przynosili wieńców i kwiatów, a pieniądze na ten cel przeznaczone przekazali dla hospicjum. Ostania prośba: jeśli już ktoś musi zostawić śmieci na cmentarzu, to błagamy by robić uczciwą segregację. Prosimy o zrozumienie.

5.      W piątek 18 lutego o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla młodzieży (od klasy VI SP).

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z ul. Pińczowskiej 100 zł.

7.      W tym tygodniu w liturii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 14 lutego święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

8.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 1 do 19 oraz ofiarę na kwiaty 200 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 20 do 36.

9.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.