Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła 2020

1.      Szósta niedziela zwykła. Prosimy o intensywną i ufną modlitwę w intencji dobrego i owocnego przeżycia misji parafialnych. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia serca i umocnienia w wierze. Ufamy, że będzie to czas łaski dla nas wszystkich.

2.      Ponawiamy zaproszenie na miting założycielski dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebanii. Będzie to miting otwarty, w którym każdy może wziąć udział, by zobaczyć jak to działa, jak wiele szczęścia wniosła przynależność do AA w życie osób do niej przynależących.

3.      W ubiegłym tygodniu bardzo delikatnie drgnęły prace przy organach. Został podłączony stół gry. Mam nadzieję, że zgodnie z ustaleniami prace ruszą pełną parą z początkiem marca, tak by instrument zagrał nam już w czasie Misji Świętych. Oczywiście prace są prowadzone cały czas w pracowni w Zabrzu. Niektóre piszczałki były tak zniszczone, że trzeba było je na nowo zrobić, inne wymagały naprawy. Wykonawca czeka jeszcze na specjalną blachę zamówioną w Czechach. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ale nie tylko to musimy…..

4.      Dziękujemy Panu Zbigniewowi Hrywniakowi za uruchomienie zegara, który przed laty zdobił nasze prezbiterium, a teraz na nowo w dawnym miejscu odmierza naszą teraźniejszość i wyznacza przyszłość.

5.      Organizujemy wyjazd na czuwanie nocne Rolników Diecezji Kieleckiej przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie z 4 na 5 marca. Wyjazd 4 marca (środa) o godz. 18.00. Powrót 5 marca (czwartek) ok 5.00 rano. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

6.       Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej, organy oraz zegar: anonimowo z Dziekanowic 100 zł.

7.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

8.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Słupowa oraz za ofiarę na kościół 220 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Szczotkowic.

9.       W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

ü  w sobotę 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła

10.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.