Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

1.      Szósta niedziela wielkanocna. Jutro 18 maja 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar Wielkiego, Świętego Papieża, Polaka. Dziś warto sobie przypomnieć o deklaracjach, które składaliśmy w dniu jego pogrzebu. Polska, Kościół miał być świętszy, pełen wzajemnej miłości. Co pozostało z obietnic? Módlmy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, by Bóg oddalił od nas pandemię koronawirusa, ale nade wszystko, by dał opamiętanie naszym zawistnym, upartym w złym sercom, by dał nam łaskę nawrócenia.

2.      31 maja rozpoczniemy misje parafialne. Chcemy poprzez ten czas łaski przygotować się do świętowania Jubileuszu 800 – lecia powstania kościoła w Działoszycach oraz do przeżycia wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Andrzeja Kalety. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać foldery, które są zaproszeniem do udziału w Misjach Świętych (fizycznie tu w kościele, bądź przez udział w transmisjach na żywo) oraz do świętowania naszego wspólnego jubileuszu. Świętowanie rozpoczniemy 6 czerwca w sobotę Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W czasie tej Mszy Świętej Ksiądz Biskup poświęci odnowione organy. Po Mszy Świętej wysłuchamy koncertu organowego Pana Profesora Andrzeja Białko. W czasie sumy odpustowej o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta poświęci odnowiony ołtarz Matki Bożej Różańcowej.

3.      W przyszłą niedzielę poświęcenia pól z Mszą Świętą w intencji mieszkańców: o godz. 14.00 w Jakubowicach i Januszowicach. O godz. 17.30 w Ksawerowie i Wymysłowie. Przyjedziemy swoimi samochodami.

4.      Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Od 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy nabożeństwem majowym o godz. 16.30.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar.

6.      Dziękujemy Panu Marcinowi za ufundowanie futerału na pateny do Komunii Świętej i Panu Doktorowi Krzysztofowi Turczyńskiemu z Zabrza za ufundowanie jubileuszowej stuły

7.      Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.