Ogłoszenia duszpasterskie – VI niedziela wielkanocna 2023

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

 

1.     W najbliższą sobotę 20 maja o godz. 12.00 w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci, które do niej przystąpią, aby na zawsze otworzyły serca Panu Jezusowi, a dorośli życiem dawali im przykład, aby nie zginęły z kościoła, jak wielu przed nimi.

2.     Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców i chrzestnych w środę 17 maja o godz. 15.30.

3.     Również w środę o godz. 18.00 procesja różańcowa w Niewiatrowicach – od pierwszego domu od strony Działoszyc do końca miejscowości.

4.     Poświęcenie pól z Mszą świętą o urodzaje, dziś w Jakubowicach i Wymysłowie o godz. 14.00; o godz. 17.15 w Jastrzębnikach i  Ksawerowie.

Za tydzień o 14.00 w Pierocicach i Słupowie; o 17.15 w Dziekanowicach i Szczotkowicach.

5.     W przyszłą niedzielę o 11.30 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

6.     Dziękujemy za ofiary na potrzeby cmentarza – pani Bogusława stępień – 100 zł.

7.     Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty 200 zł mieszkańcom Niewiatrowic od Niewiatrowic od pana Mirosława Sarackiego do pana Władysława Podsiadło. W najbliższy piątek po mszy wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sebastian Marzec – kawaler, parafia tutejsza; Karolina Bibuła – panna, parafia Niedźwiedź. Zapowiedź II.

9.     10 czerwca w sanktuarium w Kalwarii odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Chcemy, aby nasza parafia wzięła w niej udział, dlatego czekamy na zgłoszenia – przez najbliższy tydzień – nie dłużej, aby ewentualne wolne miejsca mógł zająć ktoś z sąsiednich parafii.

10.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa i zdrowia.