Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 2022

 

 

1.      Szósta niedziela wielkanocna. Wczoraj siedemnaścioro dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii przyjmując Pana Jezusa. Przed nimi biały tydzień. Tu nie chodzi o białość stroju. Ten tydzień to wielka uroczystość, radość spotkań z Żywym Jezusem w Komunii Świętej. Nie wyobrażamy sobie, żeby mogło któregoś dziecka zabraknąć w te święte dni. Zapraszamy na Eucharystię od poniedziałku do piątku o godz. 17:00

2.      Za tydzień na godz. 11:30 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy dzieci klas IV i ich Rodziców na wspólne dziękczynienie w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3.      Zarówno dzieci pierwszokomunijne, jak i dzieci przeżywające rocznicę Komunii Świętej zapraszamy na wspólną dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wyjazd w sobotę 28 maja o godz. 8:00.

4.      Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie kościoła, otoczenia, dekoracji na przeżycie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy za dar ołtarza. Jest to odkurzacz. Na pewno bardzo się przyda. Dziękujemy za wszelką życzliwość i wyrozumiałość.

5.      Za tydzień w niedzielę o godz. 14:00 poświęcenie pól z Mszą Świętą o urodzaje w Chmielowie i Jazdowicach.

6.      Procesja Różańcowa w najbliższą środę o godz. 18:00 w Szczotkowicach. Wyruszymy z mostu w Dziekanowicach i pójdziemy do końca Szczotkowic. Zapraszamy Mieszkańców Szczotkowic oraz Parafian do modlitwy za siebie nawzajem. 

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z Niewiatrowic 100 zł, z ul. Piłsudskiego 100 zł. Dziękujemy za składki na wywóz odpadów komunalnych z cmentarza: z Jakubowic 1095 zł, z Niewiatrowic 540 zł.

8.      W najbliższy piątek o godz. 18:30 bardzo prosimy o posprzątanie kościoła Rodziców dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

9.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  we wtorek 24 maja wspomnienie obowiązkowe NMP, Wspomożycielki Wiernych

ü  w czwartek 26 maja wspomnienie obowiązkowe św. Filipa Nereusza, prezbitera

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia