Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 2021

1.      Szósta niedziela wielkanocna rozpoczyna kwartalne dni modlitw o urodzaje. Z tego też powodu w okolicach tych dni zorganizowaliśmy w poszczególnych miejscowościach poświęcenia pól z modlitwą błagalną w intencji rolników, by ich ciężka praca przyniosła błogosławione owoce. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 poświęcenia pól w Chmielowie i Niewiatrowicach. Natomiast o godz. 17.30 w Jazdowicach.

2.      Druhny i Druhowie Strażacy z Chmielowa w tym roku świętują jubileusz 90 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Za nimi piękna historia, za którą są Panu Bogu wdzięczni, a przed nimi jeszcze piękniejsza przyszłość, do której chcą Pana Boga zaprosić. W niedzielę 16 maja o godz. 14 przy figurze św. Rozalii (oczywiście w Chmielowie) zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla OSP Chmielów.

3.      W czwartek 13 maja będziemy świętować pierwszy dzień fatimski. Zapraszamy na modlitwę Różańcową o godz. 19.30, a po niej na Eucharystię i procesję fatimską. Bardzo prosimy KGW z Chmielowa o przystrojenie figury Pani Fatimskiej i niesienie jej w czasie procesji.

4.      Ponawiamy prośbę i zaproszenie, by spotykać się przy figurach, krzyżach, kapliczkach i sławić chwałę Maryi, która chce nas wszystkich schronić pod płaszczem opieki. Przejmijmy się tym zaproszeniem. Niech nie zabraknie tam dzieci i młodzieży.

5.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebani spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach osoby, które pragną by ich życie powróciło na szczęśliwe tory codzienności. Grupa AA jest ogromną szansą i nadzieją.

7.      Dziękujemy mieszkańcom Jakubowic z domów od nr 22 do 31 za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty 340 zł. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy serdecznie do podjęcia tego trudu mieszkańców Jakubowic od Rodziny Rusnaków do Rodziny Przęzaków.

8.      W Liturgii Kościoła przeżywamy: 

Ø  w piątek 14 maja święto św. Macieja, Apostoła

9.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.