Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. 1.       Piąta niedziela Wielkiego Postu. Zasłoniliśmy w kościele wszystkie krzyże. W obliczu zagrożenia naszego życia i pustych kościołów ta czynność stała się jeszcze bardziej wymowna. Nasze serca wypełnia smutek. Ten smutek nie jest jednak pozbawiony nadziei. Ta nadzieja wybrzmi w wielkanocny poranek zapewniając, że życie nie kończy się w dniu śmierci. Ono wtedy naprawdę się rozpocznie. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Ze znanych wszystkim przyczyn nie będzie w tym roku procesji z palmami.

2.       W tym wyjątkowym czasie, czasie Światowych Rekolekcji bardzo Was prosimy o Modlitwę Różańcową. Umówmy się tak, że o 20.30 wszyscy bez wyjątku, każdy w swoim domu, my kapłani w kościele będziemy odmawiać część Różańca Świętego. Szatan boi się Eucharystii i Święconej Wody. Tych darów skutecznie nas pozbawił. Bardzo lęka się jeszcze Matki Bożej i Różańca Świętego. Dlatego módlmy się do Matki Bożej odmawiając Różaniec, a ocalimy siebie i świat od zarazy koronawirusa, a nade wszystko od wiecznego potępienia.

3.      Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się 4 kwietnia w godz. od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00. Miejscem takiej spowiedzi będzie zakrystia. Na aktualnie odbywaną spowiedź będą wskazywać zamknięte drzwi. W takim wypadku należy oczekiwać w miejscach siedzących nawy głównej (poza prezbiterium). Przy samej spowiedzi należy zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – penitenta i spowiednika (prosimy o zajęcie miejsca po przeciwnej stronie zakrystii; po spowiedzi nie będzie możliwości ucałowania stuły). Jeśli ktoś ma obawy (co jest zrozumiałe) odsyłam do artykułu zamieszczonego na stronie parafialnej w zakładce ogłoszenia pod tytułem „Spowiedź wielkopostna” i skorzystania z wyjątkowej formy spowiedzi.

4.       Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie od 6.30 do 17.30. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Codziennie w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Bardzo prosimy Róże Różańcowe naszej parafii, by szturmowały niebo prosząc o ufną wiarę i ocalenie dla wszystkich.

5.        Na lewym ołtarzu przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej wystawiliśmy relikwiarz z relikwiami św. Sebastiana, który jest patronem chroniącym przed zarazą. Zachęcamy do modlitwy przed jego relikwiami. Na placu kościelnym znajduje się figura św. Rozalii. Św. Rozalia również chroniła ludzi przed morowym powietrzem. Pamiętajmy o niej.

6.      Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy 6 kwietnia w Wielki Poniedziałek, ale tylko tych, którzy wyraźnie sobie tego życzą. Natomiast w sytuacji zagrożenia życia przyjeżdżamy o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy zatelefonować.

7.      Do odwołania zawieszone są spotkania grupy AA.

8.       Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: Anna i Marcin Miszczykowie 600 zł, Anna i Eugeniusz Iwanowie z Chałupek 100 zł, Anonimowo z Jakubowic 100 zł.

9.       Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: z Niewiatrowic 200 zł, z Januszowic 225 zł, z Dziekanowic 520 zł, z ul. Ogrodowej 520 zł, Młody Orzeł blok A 140 zł. 

10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny. W kaplicy św. Anny można również nabyć baranki wielkanocne – samoobsługa.

11.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa       i zdrowia.