Ogłoszenia Duszpasterskie – V niedziela Wielkiego Postu 2023

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu

 

1.     Boże, jak wielka dobroć Twoja. Mateńko, jak dobrze, że jesteś ze Swymi dziećmi. Myślę, że w niejednym sercu rodziły się takie refleksje po drodze krzyżowej 
z Działoszyc do Skalbmierza. Dobra pogoda, modlitewna atmosfera, wszyscy dotarli, czy można chcieć więcej? Dziękujemy za ten dar Panu Bogu, a my, wasi duszpasterze z serca dziękujemy za pielgrzymi trud tym, którzy go podjęli.

2.     Pokutna procesja różańcowa w najbliższą środę o godz. 18.00 wyruszy 
z Dziekanowic od strony Bronocic. Rozpoczniemy przy pierwszym domu, skąd pójdziemy pod świetlicę. Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, nie tylko mieszkańców jednej wioski.

3.     W kaplicy św. Anny znajduje się kosz na dary dla osób potrzebujących pomocy 
i wsparcia.

4.     Nieustannie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa drogi krzyżowej 
i gorzkich żali. „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”.

5.     Następna niedziela to już Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Bardzo prosimy Koła Gospodyń oraz drużynę harcerską wraz z zuchami o przygotowanie palm, które będą niesione w procesji rozpoczynającej się o godz. 11.15 przed synagogą. Tego dnia chcemy również włączyć się w ogólnopolski „Biały Marsz”. Inicjatywa jest wyrazem hołdu i wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II oraz świadectwem jedności w obronie najważniejszych wartości. Pochód rozpocznie się o godz. 21.15 przy szkole, skąd przejdziemy na plac kościelny, gdzie o 21.37 wspólnie odśpiewamy „Barkę”. Prowadzić nas będą harcerze i zuchy naszej drużyny. Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy o  zabranie ze sobą świec.

6.     Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni, ofiarę na kwiaty i środki czystości 300 zł mieszkańcom Jakubowic od rodz. Rusnaków do rodz. Przęzaków. W najbliższy piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Jakubowic pod łabędziem i Ksawerowa

7.     Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą środę 29 marca od godz. 8.30.

8.     Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa i zdrowia.