Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu 2022

1.      Piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w doświadczenie pasji – męki. Zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże, by je uroczyście odsłonić w Wielki Piątek. Śpiewane pieśni opowiadają o męce. Teksty Liturgii Słowa również przygotowują nas do wydarzeń zbawczych Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za tydzień już Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Bardzo prosimy Koła Gospodyń Wiejskich o przygotowanie palm, które będą niesione w procesji. Procesja upamiętniająca uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy w przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Rozpoczniemy przy Synagodze.

2.      Przygotowujemy nasze serca na Wielki Tydzień. Na ten czas chcemy również odświętnie przystroić naszą świątynię. Bardzo proszę Nasze Miasteczko o pomoc w przygotowaniu ciemnicy i grobu Bożego.

3.      Trwamy na modlitwie o pokój na Ukrainie. Zapraszamy do naszej świątyni na różaniec o godz. 20.00 (od poniedziałku do soboty oprócz środy). Pokój na Ukrainie, na świecie nie jest możliwy bez naszego nawrócenia. Prosząc o dar pokoju wołajmy wpierw o nasz autentyczny powrót do Boga.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu Apostolat Margaretka na modlitewne czuwanie od godz. 16.00.

5.      W najbliższą środę procesja różańcowa przez Januszowice. Rozpoczniemy o godz. 18.00 przy posesji Państwa Tadeusza i Anny Pozłutków i pójdziemy przez Januszowice do posesji Państwa Krzysztofa i Anny Peciaków. Zapraszamy mieszkańców Januszowic oraz parafian, którzy przejęci są zbawieniem wszystkich bez wyjątku.

6.      Gratulujemy Starszym Ministrantom za zajęcie II miejsca w Lidze Ministranckiej Diecezji Kieleckiej. Jest to naprawdę imponująca pozycja. Gratulujemy również ks. Damianowi, który systematycznie w każdą środę spotyka się z Ministrantami na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Działoszycach. Przy tej okazji dziękujemy z całego serca Panu Dyrektorowi Marcinowi Szymbra za udostępnienie hali i możliwość treningów i rozgrywek.

7.      Ks. Damian wraz z Dziećmi i Młodzieżą przygotowali stroiki na stół wielkanocny. Można je nabyć w kaplicy św. Anny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup sprzętu nagłaśniającego dla powstającej scholi.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: Pani Cyra Mieczysława z Dziekanowic 200 zł, anonimowo z Chmielowa 300 zł. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: z Chmielowa 560 zł, z Januszowic 370 zł, z Chałupek 270 zł, z ul. Szkolnej 220 zł, z ul. Pińczowskiej 290 zł, z ul. Piłsudskiego 300 zł, z pl. Partyzantów 250 zł.

9.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pińczowskiej i Adrianowicza oraz ofiarę na kwiaty z ul. Pińczowskiej 215 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ulic Szkolnej i Zakościelnej.

10.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.