Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 2022

 

 

1.      W piątą niedzielę wielkanocną przedłużamy naszą modlitwę o święte powołania kapłańskie i zakonne przeżywając w naszej parafii dzień seminaryjny. Cieszymy się obecnością ks. diakona Tomasza oraz alumna Pawła. Reprezentują oni całą społeczność Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlimy się za wszystkich wezwanych do służby Bożej w Kościele, ale również wspieramy materialnie nasze seminarium. 

2.      W najbliższą sobotę o godz. 12:00 Uroczystość Pierwszej Komunii. Serdecznie prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w intencji Dzieci, by ten dzień był najpiękniejszym dniem w ich życiu ze względu na Pana Jezusa, który zagości w sercach. 

3.      W czwartek 19 maja od godz. 15:30 Sakrament Pokuty i Pojednania Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich Rodziców i Rodziców Chrzestnych.

4.      Chcemy w tym miesiącu otulić modlitwą wszystkich pracujących na roli. Dzisiaj o godz. 14:00 poświęcenie pól z Mszą Świętą o dobre urodzaje w Jakubowicach i Wymysłowie, o 17:15 w Jastrzębnikach i Ksawerowie. Za tydzień o godz. 14:00 w Pierocicach i Słupowie, a o godz. 17:15 w Dziekanowicach i Szczotkowicach.

5.      Dziękujemy za pomoc przy segregacji śmieci. Sprawę odpadów na cmentarzu pozostawiamy bez komentarza. Osobiście nie mam już siły o nic prosić.

6.      Procesja Różańcowa w najbliższą środę o godz. 18:00 w Słupowie. Zapraszamy Mieszkańców Słupowa oraz Parafian do modlitwy za siebie nawzajem. 

7.      W piątek 20 maja o godz. 19:00 wyjazd Apostolatu Margaretka na czuwanie modlitewne w Imbramowicach.                                                                                                                                                                                                                                                                    

8.       Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: Pani Janina Wąsik z Pierocic 200 zł.

9.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Krakowskiej i Krasickiego oraz ofiarę na kwiaty 430 zł. W najbliższy piątek kościół sprzątają Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.

10.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w poniedziałek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

11.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia