Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 2021

1.      Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj. Miesiąc cudowny, bo poświęcony Maryi naszej Matce. Tak bardzo potrzebujemy jej wstawiennictwa w naszych ludzkich sprawach. Jutro Jej Uroczystość – Królowej Polski. Wspominamy Króla Jana Kazimierza, który w Jej ręce losy naszego narodu powierzył. I my chcemy wtulić się jutro w Jej Matczyne ramiona. Msze Święte jak w każdą niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30, 16.00. W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 jeden z kapłanów będzie modlił się w intencji naszej Ojczyzny, natomiast drugi kapłan będzie się modlił w intencji Druhów Strażaków Gminy Działoszyce z racji wspomnienia św. Floriana. Są to intencje zamówione przez Pana Burmistrza Stanisława Poradę.

2.      Przybliżają się do nas dni kwartalne modlitw o urodzaje, dlatego już jutro 3 maja rozpoczniemy poświęcenia pól. O godz. 14.00 Msza Święta i poświecenie pól w Jakubowicach i Januszowicach. O godz. 17.30 w Wymysłowie i Jastrzębnikach. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza Święta i poświęcenie pół w Ksawerowie i Dziekanowicach. O godz. 17.30 w Szczotkowicach i Pierocicach.

3.      W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

4.      Dziękujemy z całego serca Panu Markowi Konderakowi za wykonanie pięknej szafki na święconą wodę, butelki na święconą. Dziękujemy Mu za wszelką życzliwość dla naszej wspólnoty parafialnej.

5.      Ponawiamy zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do piątku o 16.40. W sobotę z modlitwą różańcową o 16.30. W niedziele i uroczystości o 15.20.

6.      Bardzo martwi mnie grupa AA. Był już taki czas, że miałem nadzieję na jej rozwój. Obecnie znów istnienie tej grupy jest pod dużym znakiem zapytania. Musimy wspólnie przejąć się tą sprawą. Trzeba mobilizować, zachęcać tych, którzy borykają się z chorobą alkoholową. Grupa wsparcia jest wielką szansą na poprawę jakości ich życia oraz rodzin w których żyją. Nie może nam być obojętny los naszych braci i sióstr. Zapraszam do modlitwy o trzeźwość. To nie jest błaha sprawa. Jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni.

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

8.      Dziękujemy mieszkańcom Jakubowic z domów od nr 1 do 21 za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy serdecznie do podjęcia tego trudu mieszkańców Jakubowic z domów od nr 22 do 31.

9.      W Liturgii Kościoła wspominamy:  

Ø  w poniedziałek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski

Ø  we wtorek 4 maja wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika

Ø  w czwartek 6 maja święto świętych Apostołów Filia i Jakuba

Ø  w piątek 7 maja święto NMP Matki Łaski Bożej

Ø  w sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

10.   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.